Sukces Straży Miejskiej z Gryfowa Śląskiego

6
3419

Gryfowska Straż Miejska została zakwalifikowana do plebiscytu „TOP5 dolnośląskich straży miejskich”. W sobotę, 5 listopada poznaliśmy wyniki.

 

 

Organizatorem plebiscytu było Radio Wrocław. W TOP5 dolnośląskich straży miejskich” znalazły się jednostki z dużych miast Dolnego Śląska, ale także z mniejszych miejscowości. Internauci mogli głosować na Wrocławską Straż Miejską, Straż Miejską w Polkowicach, Świdnicką Straż Miejską, Straż Miejska ze Złotoryi i Straż Miejska w Gryfowie Śląskim.

„Bez nich wiele ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania miast i miasteczek. Na rowerach, hulajnogach, konno, w radiowozach i pieszo patrolują osiedla i ulice.” – zauważali organizatorzy plebiscytu, którzy zachęcali do bliższego poznania pracy strażników miejskich.

Głosowanie zakończyło się 5 listopada. Trudno nie zauważyć, iż już samo zakwalifikowanie się do plebiscytu było dla gryfowskiej straży miejskiej dużym wyróżnieniem. I raczej nikt się nie spodziewał, żeby jednostka z małego Gryfowa Śląskiego mogła konkurować z tak dużymi jednostkami jak liczącą około 300 osób Wrocławską Strażą Miejską. A jednak się udało. Wprawdzie do podium nieco zabrakło, ale zebranie blisko 500 głosów i pokonanie Wrocławia z pewnością cieszy.

 

 

Na pierwszym miejscu z wynikiem 4063 głosów znalazła się Straż Miejska w Polkowicach, tuż za nią z 3739 głosami uplasowała się Świdnicka Straż Miejska. Podium z 703 głosami na koncie zamyka Straż Miejska ze Złotoryi. Czwarte miejsce w tym plebiscycie z 491 głosami zajęła Straż Miejska w Gryfowie Śląskim i ostatnie miejsce przypadło największej jednostce na Dolnym Śląsku – Wrocławskiej Straży Miejskiej, która zdobyła 354 głosy.

Zadowolenia z nominacji i uzyskanego wyniku nie kryje Marek Madeksza Komendant Straży Miejskiej w Gryfowie Śląski:

Składam bardzo serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które na nas głosowały, bo to nam daje takiego większego powera do działania. Dziękuję także tym, którzy na nas nie głosowali, bo to nam daje do myślenia i zobowiązuje nas do jeszcze większego zaangażowania, żeby coraz więcej osób przekonywać do siebie. Dziękuję także dla mediów, Lwówecki.info i wszystkich osób, które udostępniały informacje o plebiscycie. – dziękuje Marek Madeksza.

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

6 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się raczej, że to strażnicy nie wyobrażają sobie życia, bez mieszkańców, którzy stworzyli dla nich niewymagające miejsca pracy, aby ci mogli jakąkolwiek podjąć i czuć się potrzebnymi…

  2. Powodem dumy chyba jest przechowalnia byłych policjantów i wojskowych którzy podchodzili ze służby na stan zdrowia bo byli wypaleni czy że po prostu nie mogli się wykazać zawodowo

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here