Sukces strażackiej akcji

1
904
fot.: OSP Niwnice

Takich efektów działań nikt się nie spodziewał. Tym razem to mieszkańcy zaskoczyli strażaków. Druhowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

 

Kilka dni temu informowaliśmy o planowanej przez druhów z OSP Niwnice zbiórce złomu. Ta miała na celu zebrane funduszy na doposażenie samochodu oraz na zakup środków ochrony indywidualnej dla strażaków. Druhowie tłumaczyli, iż w piątek 6 maja będą odbierać od mieszkańców niepotrzebny w gospodarstwach złom.

„Złom można również dostarczać na teren przy remizie.” – wyjaśniali strażacy, którzy dla wszystkich osób chętnych pozbycia się złomu i jednocześnie wsparcia OSP Niwnice zwracali się z prośbą o kontakt telefoniczny w celu umówienia pod numery tel.: Prezes – 533 829 390, Naczelnik – 530 459 154.

Wczoraj druhowie już nieco ochłonęli po akcji. Tak jak się okazuje była niemniej gorąca niż pożar:

„Akcja zbierania złomu na terenie wsi Niwnice i Gradówek przerosła nasze oczekiwania! Bardzo dziękujemy mieszkańcom za wsparcie naszej inicjatywy. Nie mówimy jeszcze ostatniego słowa – zbiórka dalej trwa. Dzięki pozyskanym środkom, bezpieczeństwo naszych sołectw na pewno wkrótce się poprawi!” – informują strażacy z OSP Niwnice i publikują zdjęcia z udanej akcji.

Warto więc zapamiętać numery telefonów do strażaków i rozejrzeć się jeszcze po terenie gospodarstwa, bo być może przy tej okazji uda się zrobić wiosenne porządki i pomóc strażakom.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here