Sukces grupy teatralnej z WTZ w Lwówku Śląskim

1
1417

Grupa teatralna „Drzewo” Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lwówku Śląskim wzięła udział w 23. Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana” 2023.

 

 

 

„Albertiana”, to festiwal współorganizowany przez fundację „Mimo wszystko” Anny Dymnej i fundację im. Brata Alberta, której prezesem jest ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski. Dzisiaj festiwal Albertiana ma swoją renomę i jest jednym z najważniejszych w świecie, jeśli nie najważniejszym przeglądem twórczości teatralnej osób niepełnosprawnych. Pomysłodawczynią przeglądu jest Anna Dymna i ona też wraz z Lidią Jazgar prowadzi wspaniałą galę finałową na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Podczas gali na tej znamienitej scenie występuje pięć grup, z których każda jest finalistą przeglądu w swoim regionie. Grupa teatralna „Drzewo” Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lwówku Śląskim zwyciężyła w regionie reprezentującym województwo dolnośląskie, lubuskie i wielkopolskie. Jako finalista miała zaszczyt wystąpić ze swoim spektaklem pt.: ”O stokrotce, która pytała”, w reżyserii Magdaleny Dąbrowskiej, na scenie w Teatrze Słowackiego w Krakowie.

Podczas finału (28.03.2023r.) w Krakowie nie było już rywalizacji, ale wszyscy finaliści oprócz cennych nagród otrzymali z rąk Anny Dymnej i Lidii Jazgar jedną z „Masek Krakowskich Teatrów” wykonaną w pracowni ceramicznej w WTZ fundacji im. Brata Alberta w Lubinie.

Lwóweckiej grupie przypadła Maska Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie! W spektaklu „O stokrotce, która pytała” wystąpili uczestnicy lwóweckiego Warsztatu Terapii Zajęciowej: Elżbieta Choińska, Kamil Wojciechowski, Ewa Sochacka, Krystian Kucza, Adam Michniewicz. Scenariusz i reżyseria – Magdalena Dąbrowska (terapeutka WTZ i aktorka), twórca scenografii Mirosław Goleniewicz (terapeuta WTZ). Kierownik Warsztatów Bartłomiej Młodziński.

-/Magdalena Dąbrowska/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here