Strzelał z broni czarnoprochowej

3
2295
zdjęcie poglądowe

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzą czynności w sprawie strzelania przez mieszkańca powiatu lwóweckiego z broni czarnoprochowej.

 

 

Broń czarnoprochowa

Broń czarnoprochowa to rodzaj broni palnej, która wykorzystuje proch czarny jako materiał wybuchowy. Jest to typ broń, który ma długą historię. Bronie czarnoprochowe były szeroko używane w przeszłości, zarówno w wojnach, jak i na polowaniach. Obecnie są one używane głównie w ramach rekonstrukcji historycznych bitew.

Używanie broni czarnoprochowej

Używanie broni czarnoprochowej w Polsce jest dozwolone w określonych miejscach i warunkach. Należy pamiętać, że broń czarnoprochowa, choć nie wymaga zezwolenia, jest uznawana za broń palną, a z takiej należy strzelać wyłącznie na strzelnicy! Polskie prawo nie zezwala na strzelanie z broni czarnoprochowej na podwórku, czy gdzieś na polu.

 

 

Gdzie można strzelać z broni czarnoprochowej?

We wtorek, 1 sierpnia 2023 roku po godzinie 20. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przyjęli zgłoszenie o mężczyźnie, który w terenie leśnym, w pobliżu sołectwa Ubocze strzelał z broni czarnoprochowej. Na miejsce skierowany został patrol, jednak nie zastał już podejrzanego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili jednak jego personalia i odwiedzili go w domu.

Policjanci zabezpieczyli proch oraz broń. Jak wyjaśnia oficer prasowa lwóweckiej policji  czynności z udziałem mężczyzny są realizowane.

Art. 45. ustawa o broni i amunicji stanowi, że broń palna oraz inna broń zdolna do rażenia celów na odległość może być używana w celach szkoleniowych i sportowych tylko na strzelnicach. Złamanie tego przepisu zagrożone jest karą grzywny bądź nawet aresztu.

3 KOMENTARZE

  1. No szok w Polsce Komendant Główny Policji może strzelać z grantanika w budynku ale Polak nie może strzelać na dworze. Taka to panstwo Prawe i Sprawiedliwe dla obywatela

  2. Nie ma jak układy bo w środę prowadzili z pasjonatem czynności ,a już w piątek 04,08,23 o 17 ,16 dalej oddawał się swojej pasji i strzelał w najlepsze- słychać było 4 strzały.Wnioski proszę wyciągnąć samemu .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here