Mieli jechać na wycieczkę do Hiszpanii. Policja nie dopuściła autokaru do jazdy

8
2915

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim nie dopuścili do dalszej jazdy autobusu, który miał zawieźć wycieczkę do Hiszpanii.

 

Jak podkreślają policjanci istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na wycieczki, obozy lub kolonie. Stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy to podstawowe elementy każdej kontroli autokaru. Podczas kontroli policjanci sprawdzają również zapisy tachografu, poziom płynów eksploatacyjnych, zużycie rzeźby bieżnika opon, sprawność świateł, funkcjonowanie systemów kierowania oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdu m.in. w apteczkę doraźnej pomocy, gaśnice, trójkąt ostrzegawczy.

Mieszkańcy powiatu lwóweckiego dobrze wiedzą, iż funkcjonariusze lwóweckiej drogówki odpowiadają na każdą prośbę o skontrolowanie autokaru. Dlatego bez wahania dzwonią i zgłaszają planowane wyjazdy.

I właśnie w odpowiedzi na jedno z takich zgłoszeń w niedzielę, 2 czerwca 2024 około godziny 10. mundurowi zostali poproszeni o przeprowadzenie kontroli autokaru przed wyjazdem do Hiszpanii.

Funkcjonariusze podczas tej kontroli ujawnili uszkodzone ogumienie w tym pojeździe, co spowodowało, że ten pojazd nie wyruszył w trasę.

– Został zatrzymany dowód rejestracyjny. – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Operator musiał podstawić pojazd zastępczy.

– Warto się zwracać do nas o przeprowadzenie takich kontroli, bo jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreśla policjantka, która dodaje, iż najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Kontrolę można zgłosić:

  • w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Ogniwie Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 87 35 212 lub w Komisariacie Policji w Gryfowie Śląskim tel. 47 87 35 128.
  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 87 35 200.

8 KOMENTARZE

  1. No ale warto dodać że przewoźnik z opóźnieniem ale tym razem podstawił nowy autokar i dzieciaki szczęśliwe są w trasie do Hiszpani. Na pewno spędzą tam wspaniałe i niezapomniane chwile. Bawcie się dobrze. A panom policjantom dziękujemy za profesjonalną i skrupulatną kontrolę która może zapobiegła nieszczęściu podczas przejazdu autokaru do miejsca wypoczynku. Właściciele firmy przewozowej też niech to da do myślenia w jakim stanie wypuszczają autokar w trasę prawie 4000 km bo te uszkodzenia opon nie powstały podczas dojazdu do miejsca zabrania dzieci.

  2. Autokar miał uszkodzoną oponę, dwie różne opony na jednej osi plus pęknięta szybę czołową. Po 10 h opóźnieniu dzieci wyruszyły w trasę ale niesmak i niedowierzanie na zachowanie przewoźnika pozostał.

    • A Ty w głowie masz siano czy tylko sznurek trzymający uszy, żeby nie odpadły. To że zżera Cię zazdrość, że ktoś sobie lepiej radzi w życiu od Ciebie nie znaczy, że swojej pracy nie wykonuje dobrze. Organizator wynajął autokar w firmie przewozowej, która to po prostu dała d… i jaka tu wina organizatora ??

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here