Strażacy wyłowili z wody ciało wędkarza

0
7585

Na chwilę obecną nieznane są okoliczności śmierci mężczyzny. Te ustalać będzie policja pod nadzorem prokuratury.

 

Zgłoszenie o zaginionym nad zalewem w Rakowicach Małych wędkarzem do powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło po godzinie 15 w piątek 12 czerwca 2020 roku. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG w Lwówku Śląskim oraz jednostkę specjalistyczną z JRG w Jeleniej Górze. Na miejsce przybył także zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

 

 

Lwówek Śląski: Poszukiwania zaginionego wędkarza

Poszukiwania nie trwały długo. Ciało mężczyzny w średnim wieku znajdowało się kilkanaście metrów od brzegu. Po jego wydobyciu przez strażaków obecny na miejscu lekarz potwierdził zgon. Jednostkę straży z Jeleniej Góry zawrócono.

Z wstępnych informacji wynika, iż ofiarą jest mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który od wczoraj przebywał nad wodą, gdzie łowił ryby. Okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny wyjaśniać będzie policja.

Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.


Wypoczynek nad wodą

Jezioro Rakowickie to sztuczny zbiornik wodny o powierzchni około 153 hektarów znajdujący się na terenie Rakowic Wielkich i Rakowic Małych koło Lwówka Śląskiego. Powstał w wyniku zatopienia wyrobisk żwirowni. Dziś akwen jest niezwykle chętnie odwiedzany tak przez wędkarzy jak i miłośników wypoczynku nad wodą.

Statystyka utonięć

W 2019 roku na terenie Polski odnotowano 471 wypadków tonięcia. W wyniku tych wypadków utonęło 456 osób, w tym 49 kobiet. W 2018 roku na terenie Polski odnotowano 553 wypadki tonięcia. W wyniku tych wypadków utonęło 545 osoby, w tym 77 kobiet. Z policyjnej statystyki wynika, iż największą grupę wśród utonięć stanowią mężczyźni po 50 roku życia. Do utonięć najczęściej dochodzi nad jeziorem i rzeką.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here