Strażacy nadal usuwają skutki wichury

1
1070
fot.: OSP KSRG Lubomierz

Wprawdzie wiatr osłabł. Nadal jednak w wielu miejscowościach w regionie brakuje prądu. Ze skutkami wichury walczą strażacy.

 

 

Wichura jaka przeszła w ostatniej dobie nad regionem wyrządziła spore straty. Uszkodzone budynki, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne. W wielu miejscowościach nadal brakuje prądu.

Jak podaje Tauron Dystrybucja w sobotni poranek prądu na terenie powiatu lwóweckiego nie mieli mieszkańcy Ubocza, części Pasiecznika, Kotlisk, Rakowic Małych, Gaszowa i Skały, Żeliszowa, Łupek, czy Płóczek Górnych.

Ze skutkami wichury nadal walczą lubomierscy strażacy. W sobotni poranek strażacy z OSP KSRG Lubomierz dysponowani byli już do dwóch zdarzeń.

 

 

Około godz. 6:46 z polecenia Dyżurnego SKKP Lwówek Śląski zostaliśmy zadysponowani do Popielówka, gdzie według zgłoszenia powalone drzewo na drogę blokowało przejazd. Po przybyciu na miejscu zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz usunięto powalone drzewo. – informują druhowie z OSP KSRG Lubomierz , który wspominają, iż po zakończonych działaniach w Popielówku zostali zadysponowani do powalonego drzewa, które blokowało przejazd na drodze Lubomierz – Radoniów.

Po przybyciu na miejsce zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz usunięto powalone drzewo. – wyjaśniają lubomierscy strażacy.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here