Strażacy dostaną nowy samochód

0
1438
zdjęcie poglądowe

Uterenowiony, średni samochodów ratowniczo- gaśniczy z napędem 4×4 zastąpi wysłużony, osiemnastoletni wóz strażacki.

 

Nowy pojazd na przełomie roku ma trafić do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Podwozie nowego pojazdu ma być z układem napędowym 4×4 – uterenowionym z przekładnią rozdzielczą z przełożeniem terenowym i szosowym oraz blokadą mechanizmów różnicowych w mostach napędowych. Pojazd ma posiadać na osi przedniej koła pojedyncze, a na osi tylnej koła podwójne z ogumieniem uniwersalnym i bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych. Wóz ma być napędzany silnikiem o mocy min. 210 kW z zapłonem samoczynnym.

Pojazd ma mieć kabinę czterodrzwiową, jednomodułową na bazie jednej płyty podłogowej 6-osobową z układem siedzeń 1+1+4. Zawieszenie kabiny pneumatyczne. Wśród wielu nowoczesnych dodatków pojazdy ma posiadać kamerę cofania umożliwiającą kierowcy bezproblemową obserwację obrazu na monitorze oraz być wyposażony w kamerę samochodową video-rejestrator.

Wóz ma posiadać zbiornik wody o pojemności ok. 3,0 m3 i ma być wyposażony w co najmniej jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża minimum 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą. Ponadto pojazd będzie wyposażony w wyciągarkę o maksymalnej sile uciągu min 60 kN i długości roboczej (wysuniętej) liny zakończonej kauszą min. 25 m oraz wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy zabudowany na stałe w pojeździe, z reflektorami LED.

Nowy pojazd zastąpi wysłużony, osiemnastoletni, ale w pełni sprawny, użytkowany dziś przez lwóweckich strażaków samochód, który jak zapewnia nas bryg. mgr inż. Mariusz Mróz Komendant Powiatowy PSP w Lwówku Śląskim trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobocie. – Mamy porozumienie z panią burmistrz, która zobowiązała się, że za przekazanie tego auta wesprze nas na zakup samochodu ciężkiego dla PSP. – tłumaczy Pan Komendant.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here