Kontrola ITD w Lwówku Śląskim. Posypały się mandaty

0
245

Działania kontrolne Inspekcji Transportu Drogowego i policji z KPP odnośnie stanu technicznego pojazdów z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów na terenie Lwówka Śląskiego.

W dniu 18 kwietnia br. Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego Wydział Inspekcji w Jeleniej Górze wraz z policjantami z KPP w Lwówku Śląskim, prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy osób i towarów na terenie miasta i okolic Lwówka Śląskiego.

Głównym założeniem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa w przewozie osób i towarów, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie które zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Działania były prowadzone na terenie miasta i okolic Lwówka Śląskiego w godzinach od porannych do popołudniowych.

Planowane działania są kontynuacją cyklicznie powtarzanych się kontroli średnio co dwa miesiące na terenie miasta i powiatu lwóweckiego.

W trakcie kontroli Inspektorzy Transportu Drogowego wraz z policjantami KPP sprawdzili:

  • Trzeźwość kierowców
  • Stan techniczny autobusów i pojazdów przewożących rzeczy
  • Oznakowanie pojazdów przewożących towary niebezpieczne
  • Kompletność dokumentacji kierowców i pojazdów

W trakcie prowadzonych kontroli skontrolowano 25 pojazdów z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów. Inspektorzy Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami KPP zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych pojazdów, w których stwierdzono- wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, brak hamulców, brak wymaganego oświetlenia, nadmierne zużycie rzeźby bieżnika opon, uszkodzona przestrzeń ładunkowa, oraz uszkodzone elementy zawieszenia pojazdów.

Inspektorzy i policjanci nałożyli na kierowców 23 mandaty karne za niewłaściwy stan techniczny pojazdów na kwotę 2700 zł, w tym 10 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu na kwotę 1600 zł, gdzie jeden z pojazdów ważył ponad 6 000 kg, a nie powinien przekroczyć wagi 3500 kg jak również nie dopuszczono do dalszej jazdy 6 pojazdów które znacznie przekraczały swoją dopuszczalną masę całkowitą w tym 1 pojazd który nie dopuszczono do ruchu ze względu na brak badań technicznych i aktualnego OC. Wszystkie te pojazdy skierowano do najbliższego Punktu Kontroli Pojazdów na powtórne badania techniczne. Mamy nadzieję, że cykliczne kontrole ITD i policjantów z KPP w Lwówku Śląskim jakie będą organizowane w 2019 r na terenie miasta i powiatu lwóweckiego przyczynią się do polepszenia warunków bezpieczeństwa na drodze.

ITD Jelenia Góra

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here