Stosował przemoc wobec partnerki. Lekceważył decyzję sądu. Trafił za kraty

0
1394

Jeśli ktoś zlekceważy orzeczone wobec niego środki zapobiegawcze, musi liczyć się z ich zmianą na bardziej dolegliwe. Przekonał się o tym 44-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego oskarżony o stosowanie przemocy wobec pokrzywdzonej, który nie zastosował się do zakazu zbliżania i kontaktowania się z poszkodowaną kobietą. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

 

 

 

Przeciwko 44-latkowi prowadzono postępowanie w związku ze stosowaniem przemocy wobec partnerki, z którą współzamieszkiwał. W jego trakcie prokurator nadzorujący zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia mieszkania. Materiały sprawy wraz z aktem oskarżenia zostały przesłane do sądu.

Okazało się jednak, że mężczyzna zlekceważył zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze. Pokrzywdzona kobieta wielokrotnie prosiła o interwencje w miejscu zamieszkania. Podejrzany nie zgłaszał się też do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w ramach zastosowanego dozoru policyjnego. Policjanci przekazali te informacje do prokuratury. Prokurator nadzorujący postępowanie wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

 

 

Po rozpoznaniu sprawy Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zmienił je na środek o charakterze izolacyjnym. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny i niestosowanie się do orzeczonych środków zapobiegawczych grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here