Sprawca tragicznego wypadku, w którym zginął trzylatek usłyszał wyrok

8
2045
zdjęcia KPP Zgorzelec i KP PSP Zgorzelec

Półtora roku po tym, jak mężczyzna doprowadził do wypadku, w którym śmierć poniósł 3- letni chłopiec zapadł wyrok. Dominik H. został skazany na karę więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Do tragicznego wypadku doszło w czerwcu 2021 roku w Koźminie, na DW 352. Dominik H. jadąc ze Zgorzelca do Bogatyni, zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka volkswagenem, w którym podróżowali rodzice z trzyletnim synkiem. W wypadku zginął trzylatek, a jego ciężarna matka została ranna.

Według świadków tuż po zderzeniu, kierowca zachowywał się agresywnie w stosunku do innych kierowców oraz służb ratowniczych. Po chwili uciekł nie udzielając pomocy nawet swojemu pasażerowi, który miał złamaną rękę. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany listem gończym.

Po kilku tygodniach poszukiwanego ujęli niemieccy policjanci. Mężczyzna został zatrzymany w Dusseldorfie i tam trafił do aresztu, z którego został przewieziony do Polski, gdzie stanął przed sądem.

Proces Dominka H. toczy się przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu. Wczoraj Dominika H. usłyszał wyrok. Mężczyzna został skazany na 8 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny i zapewne jego adwokat będzie apelował.

8 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here