Sprawca powieszenia psa zatrzymany

3
2542

Lwóweccy policjanci zatrzymali 53-latka, który dopuścił się zabicia psa poprzez jego powieszenie na gałęzi. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

We wtorek, 8 sierpnia 2023 roku, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która spacerując w lesie na terenie gminy Lwówek Śląski zauważyła na gałęzi powieszonego psa. Policjanci potwierdzili przekazaną informację i wykonali szereg czynności na miejscu przestępstwa.

W wyniku podjętej pracy operacyjnej i procesowej kryminalni ustalili, że do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Wówczas 53-latek zauważył psa, który został potrącony przez jadący samochód. Zwierzę doznało poważnych obrażeń, przez które cierpiało. Jak tłumaczył mężczyzna, aby ulżyć zwierzęciu postanowił zakończyć jego życie wieszając go na gałęzi w pobliskim lesie.

 

53-letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski został zatrzymany i usłyszał zarzut zabicia psa, do którego się przyznał.

Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z zapisem art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

 

O sprawie powieszenia psa redakcja Lwówecki.info pisała jako pierwsza w materiale pt.: “Pies powieszony na drzewie. Wisiał tak kilka dni!“. Olbrzymie podziękowania należą się tu czytelnikom, mieszkańcom gminy Lwówek Śląski, którzy dowiadując się o tej bulwersującej historii, powiadomili policję.

3 KOMENTARZE

  1. Ale sobie wymyślił bajeczkę i może teraz jeszcze dostanie zamiast kary podziękowanie za to “miłosierdzie “? Przecież wystarczyło by zadzwonić i zgłosić straży miejskiej o zaistniałej sytuacji a pewnie i na telefon alarmowy też nie zaszkodziło i odpowiednie służby w odpowiedni sposób zajęły się sprawą, a miałem kilka lat temu podobną sytuację i naprawdę bardzo szybko zjawił się pan weterynarz w towarzystwie policji a piesek biega do dziś a wyglądało że już po nim więc do pierdla zamknąć sk….na albo lepiej niech teraz pracuję za darmo w jakimś schronisku i sprząta odchody po zwierzętach gołymi rękami bo do niczego więcej śmieć się nie nadaje

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here