Pies powieszony na drzewie. Wisiał tak kilka dni!

11
4392

Po tym, jak do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło makabryczne zgłoszenie, na miejsce natychmiast udali się policjanci.

 

 

Ta historia wydarzyła się we wtorek, 8 sierpnia 2023 roku na terenie gminy Lwówek Śląski. Zdjęcie powieszonego na drzewie psa redakcja Lwówecki.info otrzymała od czytelników. Chwilę wcześniej sprawa zgłoszona została dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji. Na miejsce niezwłocznie wysłany został patrol.

Z informacji od czytelników wynika, iż pies wisiał tam od kilku, kilkunastu dni. Policjanci dłuższą chwilę szukali miejsca, gdzie powieszono psa, aż w końcu znaleźli, co potwierdza nam oficer prasowa lwóweckiej policji. Mundurowi na miejscu wykonali szereg czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o dokonanie tego bestialskiego czynu.

 

Zgodnie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt: „Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Natomiast jeżeli sprawca czynu określonego działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O konsekwencjach zdecyduje sąd. Ponadto Sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt.

Jaka Waszym zdaniem kara jest adekwatna do tego czynu?

Jeżeli posiadasz informacje w sprawie powiadom dyżurnego KPP w Lwówku Śląskim dzwoniąc pod numer: 47 87 35 200 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.

11 KOMENTARZE

  1. Niech ktoś tylko napisze gdzie to było a najlepiej kto to zrobił to zobaczymy czy debil poradzi sobie z moim pieskiem ( pitbull red nose),na pewno mój pupil będzie szczęśliwy po takim spotkaniu!

  2. Ludzie wiedzą, ale nie powiedzą !!! A jedno mnie zastanawia :czy też są słabi? (siano w głowie ,a mózg na ścianie…) Zwierzę jest mądrzejsze od niektórych✋A podobno my Naczelni…Ale “słabi’ są na dnie…

  3. … w Pławnej wódeczkę sączy zwyrodnialec, który powiesił swojego psa na drucie, a potem jeszcze strzelał do kotów z wiatrówki. To dopiero parszywiec. Emerytowany “porządny obywatel”. Ponoć trawniczek kosi co parę dni. Bezkarny? Cała jego rodzinka jakaś nie teges…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here