Sprawca kradzieży zatrzymany jeszcze przed zgłoszeniem przestępstwa

7
427
fot.: Policja Lwówek Śląski

39 letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w trakcie sprzedaży skradzionych wcześniej rzeczy. Niestety zdążył już uszkodzić skradziony towar. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

W dniu 21 listopada policjanci z komisariatu policji otrzymali anonimową informację, iż na terenie Gryfowa Śląskiego dokonano kradzieży znacznej ilości elementów miedzianych do CO. Policjanci po tej informacji postanowili w pierwszej kolejności sprawdzić skupy złomu, i tam w trakcie kontroli napotkali 39 letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego, znanego policjantom, który właśnie dokonywał sprzedaży pociętych elementów miedzianych. Jak się okazało pochodziły one z kradzieży którą dokonał późnym wieczorem w jednej z gryfowskich firm. Policjanci dotarli do właściciela firmy który po sprawdzeniu monitoringu faktycznie potwierdził kradzież. Jak się okazało sprawca z ogrodzonego terenu pod osłoną nocy ukradł elementy miedziane na kwotę ponad 1500 zł.

 

39 letni mężczyzna został zatrzymany. Odzyskano także skradziony towar, jednakże już w stanie uszkodzonym i przygotowanym do sprzedaży na skupie złomu. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut kradzieży za co grozi sprawcy kara pozbawienia wolności do lat 5. Teraz sprawą zajmie się prokurator oraz sąd rejonowy w Lwówku Śląskim.

 

-/ asp.szt Mateusz Królak, Policja Lwówek Śląski /-

7 KOMENTARZE

  1. Znam go kiedyś chodziłem z nim do klasy ..całkiem niedawno na FB pokazywał chatę jaką kupił super bryka żona córka …a dzisiaj? A dzisiaj brak słów jak szybko można się stoczyć..

  2. Do Ja. To słabo znasz tego z kim chodziles do klasy skoro piszesz że ma córkę bo od 17 lat ma syna . A to że ma dom który własnymi rękami wybudował to chyba o czymś świadczy. Super bryka też mówi sama za siebie że chłopak ciężko zapierdalal. A to że teraz ma problemy to wina jego super kumpli którym nigdy nie odmówił pomocy i tak został tym kozlem ofiarnym.

  3. Aga, co? Hahahaha, może powiesz zaraz ze do ćpania tez go zmuszali koledzy? Oj Biedny Robercik, słyszałem ze to strzelec wyborowy…
    znakomicie strzela z dupy, z taką renomą trafić do puszki, mm marzenie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here