Sprawca gróźb i podpalenia trafił na 3 miesiące do aresztu

0
1067

Za groźby kierowane pod adresem swojej siostry oraz podpalenie niezamieszkałego budynku należącego do pokrzywdzonej odpowie 38 – letni mężczyzna. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policji i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

 

18 lipca 2021 roku oficer dyżurny lwóweckiej policji otrzymał informację o tym, że na terenie gminy Mirsk płonie budynek. Właścicielka nieruchomości wskazała, że sprawcą podpalenia może być jej brat.

Tego samego dnia wskazany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby przedstawić mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynku, który został doszczętnie spalony.

Kolejny zarzut dotyczył gróźb. 38- latek groził swojej siostrze pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za nękanie, które budzi realne poczucie zagrożenia przewidywana jest kara nawet do 8 lat pozbawienia.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here