Spotkanie z historią

2
382

13 listopada wychowawcy Internatu Zespołu Szkół w Lubomierzu Michał Prutis i Mateusz Sadowski zorganizowali dla młodzieży niezwykłe spotkanie z Panią Elwirą Urbańską, która jest Prezesem Związku Sybiraków w Gryfowie Śląskim.

Prelekcja polegała na przestawieniu perypetii życiowych Pani Elwiry podczas drugiej wojny światowej, w czasie której została zesłana do obozu na Syberię.

Całe przedsięwzięcia przebiegało w atmosferze patriotyzmu, szacunku oraz refleksji. Po zakończonym przemówieniu młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem, co skutkowało wieloma pytaniami w stronę zaproszonego gościa.


W ramach podziękowania wychowankowie wręczyli Pani Elwirze paczkę z gadżetami symbolizującymi miasto Lubomierz.

Całe wydarzenie idealnie wkomponowało się w obchody święta niepodległości oraz projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”, w którym Zespół Szkół w Lubomierzu bierze czynny udział.

– / Michał Prutis ZS Lubomierz /-

2 KOMENTARZE

  1. Czyli uczniowie mieliby skakać z radości i emanować energią? Myślę, że temat drugiej wojny światowej jest bardzo trudny i tutaj szacunek oraz refleksja powinna być na pierwszym miejscu, jak na załączonym obrazku.
    Brawo ZS Lubomierz! Oby więcej takich inicjatyw dla młodych!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here