Sporo nowych zakażeń na terenie naszego powiatu

9
1803

Od dziś możemy znowu robić zakupy w galeriach handlowych. Te ruszyły w reżimie sanitarnym. Liczba nowych zakażeń tak w kraju, województwie, jaki w powiecie nadal jest wysoka.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o nowych przypadkach zakażeń w kraju: „Mamy 15.178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1986), wielkopolskiego (1748), dolnośląskiego (1481), śląskiego (1402), pomorskiego (1026), kujawsko-pomorskiego (1004), warmińsko-mazurskiego (950), lubelskiego (937), zachodniopomorskiego (902), podkarpackiego (713), małopolskiego (661), łódzkiego (658), podlaskiego (481), opolskiego (429), lubuskiego (398), świętokrzyskiego (310). 92 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.” – informuje resort zdrowia, który przekazuje także niepokojące informacje o kolejnych blisko sześciuset zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarło 85 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 514 osób.”

Od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 973.593 osób a zmarło 16.746.

W województwie dolnośląskim mamy 1.481 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia oraz 30 zgonów, w tym jeden bezpośrednio w wyniku COVID oraz 29 z wyniku chorób współistniejących.

W szpitalu w Bolesławcu jest 70 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia, 5 osób w obserwacji, 7 na oddziale intensywnej terapii, 16 pod respiratorem. Zmarła 71- letnia kobieta. – informuje biuro wicemarszałka Krzyżanowskiego.

Na terenie powiatu lwóweckiego wczoraj mieliśmy odnotowane zaledwie dwa zakażenia, za to dziś jest ich o czterdzieści więcej. Ministerstwo Zdrowia podaje, iż ostatniej doby na terenie powiatu lwóweckiego zakażone zostały 42 osoby. Oznacza to, iż od początku pandemii zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało 778 mieszkańców naszego powiatu. Zmarło 21 osób.

9 KOMENTARZE

  1. Pani Lempart ” walczy” o prawa kobiet do aborcji i robi na tym pieniądze ( jej stowarzyszenie, na które znowu ludzie wpłacają pieniądze – podobnie, jak z Kijowskim). Potwierdza się powiedzenie, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, a ludzie dają się sobą manipulować.A jak zwiększa się liczba zakażeń, to wina rządu… i lekarzy.

  2. Xx i Edward idioci jakich mało! Gdzie wy żyjecie? Nie widzie na oczy ci się dzieje? Co robi z tego pięknego kraju ten kurdupel z całą świtą. Jeszcze moment i kurek z kasą zostanie zamknięty wtedy zobaczycie Waszego “zbawiciela” kurdupla!

  3. Anonim mam ci przypomnieć jak Tusk ze swą ekipą zakosil polakom milony z funduszy emerytalnych. Ludzie odkładali bo rzekomo miała byc lepsza emerytua i co? Poza tym widzę, że brak ci kultury osobistej bo obrażasz ludzi nazywając ich “idiotami”, no ale czego się spodziewać. Nie martw się jedyna zmiana może dokonać się przez wybory a nie protesty.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here