Smog w Lwówku Śląskim

12
433

Lwówek Śląski, to jedno z miast w regionie, w którym zanieczyszczenie powietrza jest monitorowane a wyniki pomiarów możemy obserwować na bieżąco w internecie.

Pomiary ze zlokalizowanych w mieście czujników dostępne są na stronie: airly.eu. Jeden czujnik znajduje się przy Placu Wolności, drogi w Płakowicach.

Dziś, tj. w poniedziałek rano wyniki są dobre. Powietrze jest czyste. Niemniej wczoraj wieczorem sytuacja była zgoła odmienna. Wyniki pomiarów były zatrważające, a to dopiero przedsmak tego, co na czeka za kilka dni jak temperatury spadną znacząco poniżej zera.

źródło: airly.eu
źródło: airly.eu

Skutki zanieczyszczenia powietrza są bardzo łatwo zauważalne – wszyscy widzimy gęsty dym, zalegający nad miastem i każdemu z nas gorzej się takim zanieczyszczonym powietrzem oddycha. Skutki smogu są jednak o wiele bardziej dalekosiężne, niż się niektórym wydaje – ma on bowiem bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, prowadząc (przy dłuższej ekspozycji) między innymi do: pojawienia się alergii oraz astmy, wywołania niewydolności oddechowej, obniżenia odporności całego organizmu, wywołania chorób układu krwionośnego i serca, pojawienia się chorób nowotworowych. – czytamy na stronie operatora systemu monitorowania, firmy Airly.

Co kilka dni do naszej redakcji napływają maile, wiadomości na Fb ze zdjęciami kominów, z których wydobywa się gęsty, wielokolorowy dym. Świadomość zagrożenia w społeczeństwie rośnie. Niestety, nadal nie jest z nią dobrze, nadal palimy mokrym drzewem, miałem i śmieciami. Trując przy tym siebie, swoją rodzinę, najbliższych, sąsiadów i zatruwając całą okolicę.

12 KOMENTARZE

 1. Straż miejska jest od tego typu zadań, więc zapraszam naszych dzielnych strażników do regularnych spacerów po mieście (spacerów nie przejażdżek) i pociągania do odpowiedzialności owe podmioty palące syfem różnego rodzaju. Może ludzie w końcu zmądrzeją i się przystosują. Wszyscy na tym skorzystamy bo życie jest jedno, a o zdrowie trzeba dbać. Pozdrawiam serdecznie.

  • To prawda zawsze w okolicy Hotelu Piast ktoś spala śmieci. Śmierdzi nawet w lecie !. Kiedy wreszcie zajmie się tym problemem straż miejska, albo sanepid. Współczuję, bo koło hotelu Piast zawsze panuje trujący smród !

 2. Zobaczcie na komin OSIR na stadionie, rok temu straż hasiła te palące się śmieci. Zatruwają całą okolicę a tam przecież meliniarnia jest, lwówecki element tam pije i nocuje. Ktoś się za to weźmie czy kolejną zimę włodaże problemu nie będą widzieć?

 3. Dobrze by było gdyby codziennie na tym portalu pojawiała się informacja jaki jest stan powietrza w Lwówku Śląskim. Prawda boli.
  Polska = KOMORA GAZOWA !!!!!! Sami ją sobie urządzamy. Rząd PiS sprowadza najdroższy(koszty transportu) węgiel nawet z Afryki, czy Australii !
  Tym oddychają codziennie nasze dzieci i my sami. Za kilka lat 4 osoby na dziesięć będą poważnie chorować, (jeżeli już nie choruje, ale jeszcze tego nie wie) a potem….. umrze. Ale Polska węglem stoi i będzie jeszcze wieki całe ! Z tego powodu w najbliższym czasie ktoś z was lub waszych najbliższych zachoruje na RAKA !
  Polska = KOMORA GAZOWA !!!!!! Sami ją sobie urządzamy. Rząd PiS sprowadza najdroższy(koszty transportu) węgiel nawet z Afryki, czy Australii !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here