Potrącenie pieszej w Lwówku Śląskim. Policja wyjaśnia

1
2271

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

 

Tej uwagi niestety zabrakło kierowcy osobowego VW, który w Lwówku Śląskim na oznakowanym przejściu potrącił 69-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W środę (17.02.2021) doszło do groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Około godziny 14:30 na Al. Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 73- letni kierujący pojazdem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ranna 69-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana przez karetkę pogotowia do szpitala.

Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here