Śmiertelny wypadek na autostradzie A-4. Policja apeluje o ostrożność

0
293
fot.: KPP w Złotoryi

W sobotni poranek na autostradzie A-4, za węzłem Lubiatów w kierunku Wrocławia doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł kierowca samochodu dostawczego. Na miejscu przez kilka godzin pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego ze Złotoryi, prokurator oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz apelują o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w okresie kiedy warunki pogodowe nie są sprzyjające. Warto pamiętać, że na drodze wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji.

W minioną sobotę, kilka minut po godzinie 11:00, na autostradzie A-4 w kierunku Wrocławia, zaraz za zjazdem Lubiatów doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Z wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni kierowca dostawczaka wjechał z dużą prędkością w tył prawidłowo oznakowanego samochodu ciężarowego, który z powodu awarii sinika stał na prawym pasie. Z pomocą uwięzionemu w kabinie mężczyźnie przyszli strażacy. 28-latek został przewieziony do legnickiego szpitala, jednak pomimo udzielonej pomocy nie udało się go uratować. Droga w kierunku Wrocławia przez kilka godzin była całkowicie zamknięta. Na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora wykonywali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Aktualnie na podstawie zebranego materiału dowodowego i zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów, policjanci ustalają okoliczności oraz przyczynę tego wypadku. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Mając na uwadze powyższe zdarzenie apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że każdy kierowca musi wziąć pod uwagę wiele czynników mających istotny wpływ na bezpieczeństwo m.in. stan nawierzchni jezdni, natężenie ruchu, ograniczenia prędkości a nawet oślepiające słońce. Każdy element zagrożenia połączony z małym doświadczeniem, złym samopoczuciem kierowcy lub złym stanem technicznym pojazdu może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego!

fot.: KPP w Złotoryi

– / st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here