Śmiertelne potrącenie pieszego

4
3344
fot. Policja Bolesławiec

Ku przestrodze!

 

Bolesławieccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na drodze krajowej nr 94. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący mazdą potrącił pieszego. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 63-letni mężczyzna zmarł. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy do kierujących o dostosowanie prędkości do panujących warunków a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym.

Na terenie powiatu bolesławieckiego, na drodze krajowej nr 94 doszło do tragicznego wypadku. W nocy 19/20 listopada poza terenem zabudowanym w miejscu nieoświetlonym kierujący mazdą potrącił śmiertelnie 63-letniego pieszego. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Pieszym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska KPP Bolesławiec

4 KOMENTARZE

  1. Piesi powinni mieć odblaski albo latarkę. W takich warunkach ciężko jest czasem zauważyć kogoś idącego. Dodatkowo światła oślepiające samochodu jadącego z naprzeciwka utrudniają. Najgorszy jest pijany pieszy. Pomagajmy sobie wzajemnie: idziesz pieszo to daj się zobaczyć, jeśli jedziesz to zwolnij.

  2. Kierowcy nawołujący do zmiany kodeksu! Wstyd! Oddawaj prawo jazdy.

    RUCH ROGOWY
    ROZDZIAŁ 1 – RUCH PIESZYCH
    ART. 11.
    4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here