Śmieci w rzece. Kto posprząta?

6
1234
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Sterta śmieci naniesionych przez wodę nagromadziła się przy jednym z mostów i blokuje jej przepływ zbierając przy tym kolejne płynące rzeką śmieci.

 

Tym razem to sprawka samej natury i wysokich stanów wody, jakie panowały w ostatnim czasie. Wielka woda dosłownie pozbierała wszystko, co znajdowało się na brzegach rzeki i z impetem rzuciła tym na przęsło mostu przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych Wyzwolenie w Lwówku Śląskim.

Wcześniej czy później natura sama poradzi sobie z problemem i sama go uprzątnie, tyle tylko, że na całej tej operacji ucierpieć może nie tylko sam most, ale także infrastruktura w dole rzeki. Szczególnie jak za „sprzątanie” weźmie się kolejna wielka fala, która przy obecnej pogodzie nadejść może w każdej niemal chwili.

Zwracamy się zatem z prośbą do służb odpowiedzialnych o niezwłoczne zajęcie się problemem i uprzątnięcie nagromadzonych śmieci. Przy okazji warto byłoby zająć się problemem nagromadzonych w korycie rzeki drzew i konarów, które dla dynamicznie rozwijającej się turystyki kajakowej w regionie stanową nie lada przeszkodę i niebezpieczeństwo dla kajakarzy amatorów.

6 KOMENTARZE

  1. Nie most tylko kładka która stanowi przeszkodę w spływie wód czyli zatem odpowiedzialnym za uporządkowanie jest administrator lub właściciel obiektu czyli w tym wypadku chyba gmina. A jeżeli chodzi o kajakarzy to jak im przeszkadza to mogą sami uprzątnąć w ramach rekreacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here