Śledztwo ws. fałszerzy certyfikatów covidowych

4
655
zdjęcie poglądowe (CBŚP)

Zatrzymanych zostało 10 osób podejrzanych o udział w procederze handlu i posługiwania się certyfikatami poświadczającymi nieprawdę, co do faktycznego zaszczepienia się przeciwko COVID – 19.

 

 

 

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za zachowania stanowiące naruszenia prawa, poświadczania nieprawdy w dokumentach, wyłudzeń na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia, a także płatnej protekcji. Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Pobierali od 100 do 500 zł za paszport covidowy

Jak tłumaczy prokuratura krajowa w toku śledztwa prokurator ustalił, że osobami biorącymi udział w przestępczym procederze byli pracownicy jednego z punktu szczepień w Oławie, którzy posiadali uprawnienia do rejestrowania i kwalifikowania osób do szczepienia oraz do wprowadzania do systemu e–zdrowie danych zaszczepionych osób, co wiązało się z wystawieniem tzw. paszportu covidowego.

„Za dokonanie do systemu wpisu poświadczającego nieprawdę co do faktycznego zaszczepienia się przeciwko chorobie COVID – 19, były pobierane „opłaty” w wysokości od 100 do 500 złotych.” – informuje prokuratura.

 

 

Śledczy ustalili osoby które w okresie wakacyjnym (lipiec 2021 r.) zapłaciły za dokonanie poświadczającego nieprawdę wpisu do systemu e–zdrowie o rzekomo wykonanym szczepieniu jednodawkową szczepionką. Ponadto ustalono, że dane te trafiały do osób wprowadzających wpisy o fikcyjnych szczepieniach poprzez co najmniej trzech pośredników powiązanych ze środowiskami pseudokibiców wrocławskiego klubu piłkarskiego.

Dwie osoby trafiły do aresztu

„Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wobec dwóch podejrzanych na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości od 5 do 50 tysięcy złotych, dozoru policji, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.” – dodaje prokuratura, która zaznacz, iż śledztwo ma charakter rozwojowy, a prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

4 KOMENTARZE

  1. A jaka karę dostaną kowidowi zamordyści, którzy zachowywali się jak akwizytorzy firm produkujących szczepionki? Jaka jest kara za podżeganie do przyjęcia eksperymentalnego produktu medycznego???
    Zostawcie więc w spokoju patriotów, którzy pomagali ludziom zachować zdrowie o “wolność”, bez potrzeby faszerowania się trucizna od Morawietzkyego!

      • PasoŻyD jak już coś. Napiszę ci to obrazowo: to że przystąpiła do zorganizowanej grupy przestępczej (pod przewodnictwem Klausa S. że światowego forum ekonomicznego), nie zwalnia cię z odpowiedzialności za swoje czyny. Więc PiS jest winien nagabywania ludzi aby wstrzyknęli sobie niesprawdzony (po czasie wiemy że nie chroni przed kowidem) specyfik. Do tego zmuszali nas do oddychania przez szmatę i niejednemu biznes wykończyli…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here