Skradziony rower odzyskany przez policjantów

0
169
fot.: Lwówecki.info

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży roweru spod jednego z supermarketów w Gryfowie Śląskim.

Dyżurny policji 10 maja 2019 roku około godziny 21:30 otrzymał pilne zgłoszenie o kradzieży roweru. Zgłaszający poinformował operatora telefonu alarmowego 112, iż nieznani sprawcy z przed jednego z supermarketów w Gryfowie Śląskim ukradli jego synowi pomarańczowy rower górski o wartości około 1600 zł. Poszkodowany opisał jak ubrani są sprawcy co w późniejszym czasie pomogło min. w ich ujawnieniu.

 

Na miejsce natychmiast skierowano patrol który po ustaleniu szczegółów z pokrzywdzonym oraz przeglądnięciu monitoringu sklepu ustalił, iż sprawcy to mieszkańcy Gryfowa i Ubocza znani policji z uwagi na popełnianie wcześniej przestępstwa. Policjanci ruszyli w pościg za jednym ze sprawców którego udało się zatrzymać na ulicy Strzelniczej. 21 letni mieszkaniec Gryfowa natychmiast trafił do policyjnego aresztu.

 

Jednak w dalszym ciągu nie udało się odzyskać skradzionego roweru. Po zatrzymaniu drugiego ze sprawców 24 letniego mieszkańca Ubocza policjantom udało się także odzyskać skradziony rower który przestępcy porzucili lub ukryli w krzakach niedaleko miejsca zdarzenia. Obaj przestępcy trafią teraz do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here