„Skarby” przy szlaku turystycznym

8
1038

Agaty z Płóczek są znane i cenione przez miłośników kamieni na całym świecie. Jednak dziś przy szlaku uwagę turystów przykuwają nieco inne „skarby”.

 

 

Nie jest to wytwór natury, a dzieło człowieka. Zapewne jakiegoś skąpego, bezmyślnego i z pewnością nieodpowiedzialnego mieszkańca bliskiej okolicy. Ten to w swojej bezgranicznej głupocie przyozdobił leśny teren licznymi odpadami. Mimo, iż takie zachowanie wielu oburza, to są i tacy, którzy bagatelizują sprawę zaśmiecania terenów leśnych.

Nie tak dawno temu na naszych stronach pokazywaliśmy zdjęcia odpadów w lesie, za które sprawca – mimo, iż został ustalony i przyznał się do winy – nie otrzymał nawet mandatu. Czy tak ma wyglądać skuteczna walka z odpadami w lasach?

Dziś dzikie wysypiska rosną lepiej niż grzyby po deszczu. Niemal w każdym powiecie w Polsce, w każdej gminie znaleźć możemy miejsca usiane odpadami. Zazwyczaj są to plastiki, części samochodowe, opony, szmaty, butelki, czasami resztki azbestu, czy gruz budowlany. Na jedno z takich dzikich wysypisk odpadów zlokalizowane tuż przy szlaku w Płóczkach Górnych natrafił nasz czytelnik. Na zdjęciach zobaczyć możemy i odpady budowlane i resztki akcesoriów samochodowych, ale także butelki po olejach.

Na rozkład tych odpadów „Matka Natura” będzie potrzebowała setek lat, niestety, dla śmieciarza ważniejsze było zaoszczędzenie kilku złotych a że prawdopodobieństwo przyłapania i kary jest znikome to coraz więcej mamy takich „skarbów” w naszych lasach, na polach i przy przydrożnych parkingach.

8 KOMENTARZE

  1. No i niech tak dalej będzie liberalne nadleśnictwo w szczególności straż leśna. Może komendant coś w tej sprawie się wypowie ????wszak to kolejna sprawa jak czytam te wiadomości. Co tutaj się dzieje !!!!

  2. .. zbierali jak w innych “normalnych” miastach gabaryty do podstawionych kontenerów raz w roku-to po lasach mniej śmieci by było i w zimie ludzie nie palili by starymi oponami i innymi śmieciami. Tyle się mówi o ekologii, a u nas jakoś pod górkę z tym……

  3. Bardzo dobrze piszesz o podstawianiu kontenerów na śmieci na wioskach . Nikomu nie zależy na porządku ale od czego mamy tych pseudo milicjantów czy jak tam się zwią . Wszędzie oni wożą się służbowymi autami ale porządku ze śmieciarzami nie potrafią zrobić i tak w kółko. Zlikwidować straż wiejską straż leśna i przeznaczyć ich pieniądze z wynagrodzenia i paliwa na zbieranie śmieci . Ile korzyści ?????

  4. 365 kg odpadów każdy może za darmo dostarczyć na Pszok. Konterer każdy może zamówić. Jak czytam te bzdury co piszecie. Konterer na wieś 😀
    I co jeszcze może darmowi pracownicy co wyniosą śmieci z domu do kontenera, odkurzą dom i umyją naczynia. Przecież zaraz będą kłótnie na wsi że ten wrzucił dwa fotele i już nie ma miejsca. Sami mamy dbać o czystość nie inni.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here