Sanepid bez litości – dla nieprzestrzegających kwarantanny

2
1964

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim nie ma litości dla osób, które lekceważą obowiązek odbywania kwarantanny. Sypią się surowe kary.

W powiecie lwóweckim na kwarantannie przebywa ponad ćwierć tysiąca osób. Większość to powracający z zagranicy. Taka forma izolacji to sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Poziom świadomości mieszkańców naszego powiatu w tym zakresie jest dość wysoki, jednak zdarzają się jednostki, które do zakazu opuszczania mieszkania podchodzą bardzo lekceważąco.

 

5000 złotych kary za nieprzestrzeganie kwarantanny

Na początku kwietnia informowaliśmy o pierwszej karze administracyjnej nałożonej przez sanepid na mieszkańca naszego powiatu. 32-latek ze Skały podczas policyjnej kontroli nie przebywał w miejscu zamieszkania. Widząc lekceważące podejście do nakazów a tym samym zagrożenie stwarzane dla całego otoczenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lwówku Śląskim wystosował decyzje o nałożeniu na sprawcę kary administracyjnej w kwocie 5 tysięcy złotych.

10000 złotych kary za nieprzestrzeganie kwarantanny

Niespełna dwa tygodnie później dotarła do nas informacja o kolejnej osobie z naszego powiatu, która ignorowała nakazy i niejednokrotnie podczas kontroli przeprowadzanych przez policję była nieobecna w domu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lwówku Śląskim wystosował decyzje o nałożeniu na sprawcę kary administracyjnej w kwocie 10.000 złotych.

Będzie musiał zapłacić za nieprzestrzeganie kwarantanny

W ubiegłym tygodniu sanepid nałożył karę na kolejnego mieszkańca naszego powiatu, który zamiast siedzieć w domu „zwiedzał” okolice. Ten będzie teraz musiał słono zapłacić. PSSE w Lwówku Śląskim już wystosowała decyzję o nałożeniu kary w wysokości 5.000 złotych.

Ile wynosi maksymalna kara za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Pamiętajmy, iż osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda że sanepid w Bolesławcu nie jest taki jak we Lwówku. Widać, że pracują tam odpowiedzialni inspektorzy, którzy respektują przepisy i nie pozwalają pracować osobom z wynikiem dodatnim w pracy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here