O krok od tragedii na przejeździe kolejowym

33
226
zdjęcie z materiału wideo udostępnione przez autora filmu

Czasem brakuje słów jak widzimy takie obrazki, gdzie kierowca jednej z gryfowskich firm zajmujących się przewozem ludzi wjeżdża na przejazd kolejowy w trakcie zamykania się szlabanów i utyka pomiędzy zaporami.

 

Zdarzenie miało miejsce w dniu dzisiejszym na przejeździe w Wykrotach. Uwiecznił je na krótkim filmiku Pan Rafał Pozdrawiam kierowcę busa. Dziś 8:20 przejazd w Wykrotach!! Geniusze umysłu pt. A co tam zdążę. Firma, która wozi ludzi – pisze w komentarzu do filmiku jego autor.

 

Ignorancja przepisów, nieodpowiedzialność, głupota … Na szczęście maszynista z daleka dostrzegł busa stojącego na torowisku i zwolnił prawie do zera zwracając uwagę, żeby go nie zahaczyć. Udało się! Obyło się bez nieszczęścia.

zdjęcie z materiału wideo udostępnione przez autora filmu

Według statystyk tylko w czerwcu 2019 roku doszło do 15 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych. Życie w nich straciło 9 osób a 4 zostały ciężko ranne.

Od początku 2019 roku na przejazdach kolejowych odnotowanych zostało 102 wypadki i kolizje, w których 11 osób zostało ciężko rannych a aż 29 straciło życie.

Efekty bezmyślności są tragiczne, co możemy zobaczyć w materiale Stawiamy #SzlabanNaRyzyko!

33 KOMENTARZE

  1. Kierowca już nie powinien pracować jako kierowca wozacy ludzi do pracy do rodziny!!! Brak odpowiedzialności. Powinien dostać mandat i zatrzymać prawko na 3 mc przynajmniej.! Może pomyśli następnym razem!

  2. Na oficjalnym profilu autora filmu widać wyraźnie logo firmy, która w taki sposób dostarcza emocji swoim klientom kto chce ten znajdzie i ostrzeże w ten sposób innych ludzi dbających o swoje zdrowie i życie. Ktoś napisał, że “to nie wina firmy..”, a i owszem. To tylko i wyłącznie wina firmy, bo sadza za kierownicę kierowców nieodpowiedzialnych bez doświadczenia i wyobraźni- oczywiście nie wszystkich.

  3. MIRSZCZANIN,i Doooo,/ ma dużo racji firmy przewozowe z gryfowa to byle było prawko i prace masz ,reszta jest mało ważna. liczy sie tylko kurs zarobek dla kierowcy i przewożnika .wcześniej korzystałam z gryfowskich przewozników zrezygnowałam gdyż życie mi miłe . przeszłam do konkurencyjnej firmy gdzie kierowcy wypoczeci z doswiadczeniem ,nie młokosie tyle co zdobytym plastykiem .większość gryfowskich przewozników zatrudnia psełdo kierowców gdzie brawóra i zmęczenie to standart,po niemieckich autostradach jezdzą terzecim pasem 130 obsługując telefon, masakra .Brawo jeszcze raz Brawo za nagranie jak najwiecej takich nagran to może przewoznicy bedą zwracać uwage komu dają kluczyki i powierzają czyjes zycie . po takich filmikach reklama jak sie patrzy

  4. takich co nakrecaja i udostempniają tego typu filmiki powinno byc wiecej [wielu zaraz powie ze to kapowanie] może i tak, tylko ile z tego pażytku. przestroga , reklama po tym filmiku napewno czesc klentów zrezygnuje z usług i przejdzie do konkurencji nie koniecznie z gryfowa w gryfowie jest duzo firm busiaży tylko problem jest ten sam {kierowcy }brawóra ,brak wobrazni nic se nie robią z tego ze wiozą ludzi i są za nich odpowiedzialni za zdrowie i zycie.raz miałem przyjemnosc skorzystać i nigdy więcej jadąc do niemiec kierowca nie wyspany po drodze w korku zasypiał musiałem go zagadywac zeby nie zasnoł za kułkiem proponując postój z kawą usłyszałem ze nie jest mu potrzebny postuj tylo siegając po cocacole kilka łyków wystarczy jak niby nie było problemu umawiał sie na powrót jadąc bez odpoczynku brawo jak dojechałem na miejsce byłem szcześliwy ze cały i zdrowy dotarłem współczując tym co wracali z tym kierowcą do polski.wracając do kraju wybrałem autokar rejsowy fakt utrudnienie ze nie dowożą z adresu na adres ale bezpiecznie beztresowo bo dwóch kierowców wypoczetych dowiozło mnie do celu

  5. Oczywiście że snu maja za mało ale prawda jest ze to wina firmy bo wszyscy muszą być np na godz12ta na granicy jak się któryś spozni to afera. Jednijada 10 godz a nawet niektórzy po 16 godz. Ale ludzie też powinni reagować na zachowania kierowcy napewno coś by to zmienilo!

  6. firma zyskała rozgłos na całą polske dzisiaj filmik w wiadomosciach polsatowskich był puszczany, szkoda ze przez jednego kierowce firma zyskała taką sławę o jaką napewno im nie chodziło .kierowca prawidłowo ze pozbedzie sie pracy i prawka na pewno już nie powtórzy takiego numeru i podobnego całe szczeście że nikomu nic sie nie stało .firma może troche jest winna ale 100% za zaistniałą sytuacje jest odpowiedzialny kierowca tak jak każdy kierowca za przewinienia zostaje ukarany .w tym przypadku jest przechlapane bo taki kierowca odpowiada za swoje wybryki narażając pasarzerów.

  7. Każdy popełnia błędy i nieodpowiedzialne jest też ten kto na autostradzie nawija non stop na telefonie. Policja też ściga przez miasto samochody stwarzając podwójne zagrożeńnie itu jest okey też nie zawsze są doświadczeni. Zmęczony kierowca przyjeżdża z Niemiec i jeszcze 3 godz rozwozi pasażerów a powinni od granicy jeździć zmiennicy tak samo zbierać ludzi powinni inni kierowcy! Ale firma musi zarabiać szybko i dużo inni są nie ważni!

  8. Każdy narzeka,ale jak miałby 5 eu więcej za bilet (aby poszło na przyjęcie więcej kierowców), to od razu afera że podwyżka.Od tylu lat bilety w tej samej cenie,a większość opiekunek i tak dostają dużo więcej od niemców na bilet…

  9. afera na całą polske ciekawa jestem czy tez by było tak głosno jak to by był zwykły bus nie przewozy.podobnych filmików wrzuconych do neta jest dużo mało który robi taką furorę oglądalności .kierowca zawinił ale najważniejsze ze nikomu nic sie nie stało. nierozumem dlaczego ta sprawa budzi az takie zainteresowanie .

  10. Oczywiście zgadzam się ztym. Ludzie robią z tego jakiś skandal! Jakby Pan kierowca pokazał swoją twarz to mógłby na tym jeszcze zarobić bo przecież celebryci to bogaci ludzie!? Mamy taką typowo polska naturę że jak popełniamy błąd to trzeba tego kogoś zezrec. Zrobił błąd owszem ale troszkę umiaru by się przydało. Bo przecież narzekacie a kierowców sami poganiacie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here