Ruszyły prace związane z przebudową przejścia w Rakowicach Wielkich

1
530

Na drodze powiatowej, tuż przy Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich od kilku dni trwają prace związane z przebudową przejścia dla pieszych.

 

Inwestycja realizowana jest przez Powiat Lwówecki, którego władze w ubiegłym roku pozyskały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W jego ramach samorządy mogły wnioskować o środki, z których realizowałby zadania wymuszające przestrzeganie ograniczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych (np. montaż progów zwalniających czy zmiana geometrii pasa), poprawiające widoczność pieszego (np. poprzez doświetlanie przejść dla pieszych wraz ze strefą oczekiwania), czy skracające drogę, jaką muszą pokonać piesi (np. poprzez zawężanie jezdni w miejscu przejścia dla pieszych bądź stosowanie azylów).

Zarząd Powiatu Lwóweckiego złożył dwa wnioski, które otrzymały dofinansowanie. Jeden z nich dotyczył właśnie przebudowy przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2499 D w Rakowicach Wielkich. Na to zadanie Powiat otrzymał dofinansowanie w kwocie 200 tysięcy złotych. Z tych pieniędzy oraz dołożonych środków z budżetu Powiatu powstaje spory odcinek chodnika i oświetlone przejście dla pieszych przy rakowickiej szkole.

Natomiast drugim zadaniem była przebudowa przejścia dla pieszych przy ul. Ofiar Oświęcimskich w gminie Mirsk w ciągu drogi powiatowej nr 2423 D.

1 KOMENTARZ

  1. Należy dodać, że w/w zadania zatwierdziła do realizacji Rada Powiatu Lwóweckiego w drodze Uchwały.
    Potrzeby remontowe dróg powiatowych są tak duże, że teraz Zarząd Powiatu Lwóweckiego powinien
    zająć się drogami powiatowymi, a w pierwszej kolejności łataniem skandalicznych dziur w drogach powiatowych, na których kierowcy mogą uszkadzać samochody, bo nie zawsze można omijać je slalomem.
    Nieoznakowana dziura w jezdni to dramat, który może spotkać kierowcę w czasie jazdy.!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here