Ruszyła rejestracja na szczepienia kolejnych pacjentów

0
680

Od zeszłego piątku – 15 stycznia na szczepienie przeciw COVID-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80. roku życia lat. Od dziś mogą dołączyć do nich osoby urodzone w latach 1942–1951.

 

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w kraju od końca grudnia zaszczepiło się niespełna sześćset tysięcy osób z grup „ZERO” oraz seniorów z „I” grupy. U 235 osób potwierdzono niepożądane odczyny poszczepienne. Dziennie szczepionych jest nieco ponad 45 tysięcy osób. Natomiast w województwie dolnośląskim do wczoraj zaszczepionych zostało 55 tysięcy pacjentów. Dziennie szczepionych jest ok. 3,5 tysiąca osób, z czego połowa to osoby szczepione drugą dawką.

Dziś tj. 22 stycznia 2021 roku o godz. 6.00 ruszyła rejestracja seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia tych osób rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia.

Sam proces rejestracji ma być szybki i prosty. Wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Jak się zarejestrować?

Zarejestrować możesz się:

  1. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989;
  2. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl. Tu musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę;
  3. W wybranym punkcie szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są tutaj.
    Nie obowiązuje też żadna rejonizacja, co oznacza, że osoba może wybrać dowolny proponowany punkt szczepień.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here