Ruszył na pomoc tonącemu – zdarzenie nagrały kamery monitoringu

0
4790

Bohaterską postawą wykazał się 44-latek z gminy Pielgrzymka, który ruszył na ratunek tonącemu 65-latkowi.

 

Mężczyzna spacerował nad Złotoryjskim Zalewem, gdy zauważył leżący w wodzie przedmiot. Kiedy zorientował się, że to człowiek, bez wahania ruszył z pomocą. Wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę i podjął czynności, które uratowały życie 65-latka. Mężczyzna pod opieką medyków trafił do szpitala, a całą sytuację nagrały kamery miejskiego monitoringu. Mając na uwadze powyższą sytuację i fakt, że letnie wakacje w pełni, apelujemy do wszystkich mieszkańców o to, aby zwracali uwagę na zachowania osób przebywających obok nich, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą. W każdym momencie może się okazać, że ktoś potrzebuje pomocy.

 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjnym, w przeddzień rozpoczęcia sezonu kąpielowego, czyli kiedy wyznaczony obszar wodny nie był nadzorowany przez ratowników a mieszkańcy wchodzili do wody na własną odpowiedzialność. Wśród osób korzystających z dobrej, słonecznej pogody był 65-letni mieszkaniec Złotoryi. Mężczyzna pływał poza miejscami wyznaczonymi przez administratora obiektu. Po krótkiej chwili, jego spokojne ruchy przybrały na sile a na nagraniach miejskiego monitoringu widać jak agresywnie uderza rękoma o wodę. 65-latek miał bardzo dużo szczęścia, ponieważ spośród wypoczywających tam osób, został dostrzeżony przez mężczyznę, który spacerował deptakiem wokół zalewu. Zauważył on leżący w wodzie przedmiot. Początkowo myślał, że to worek. Kiedy podszedł bliżej zorientował się, że na powierzchni wody unosiło się ludzkie ciało. Wtedy bez wahania ruszył z pomocą. Wbiegł do wody, skąd wyciągnął nieprzytomnego już mężczyznę. Podjął czynności ratunkowe, dzięki którym odzyskał on funkcje życiowe a o całej sytuacji poinformował policję i pogotowie. 65-latek pod opieką medyków trafił do szpitala. Dzięki bohaterskiej postawie 44-latka, jego życie zostało uratowane!

 

Mając na uwadze powyższą sytuację i fakt, że letnie wakacje w pełni, apelujemy do wszystkich mieszkańców o to, aby zwracali uwagę na zachowania osób przebywających obok nich, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą. W każdym momencie może się okazać, że ktoś potrzebuje pomocy. Wtedy nie bądźmy obojętni! Reagujmy! Jeśli nie wiemy jak zachować się w konkretnej sytuacji, poinformujmy służby ratownicze za pośrednictwem numeru alarmowego 112, a do czasu ich przyjazdu, zwróćmy się do innych osób, być może będą potrafiły pomóc.

obejrzyj wideo

st. sierż. Dominika Kwakszys KPP w Złotoryi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here