Ruszów. Zderzenie szynobusu z dwoma ciężarówkami WIDEO

0
1564
fot.: OSP Jagodzin

Dziś o 5:20 na przejeździe kolejowym w Ruszowie doszło do zderzenia szynobusu Kolei Lubuskich z dwoma ciężarówkami. Mimo że groźnie to wyglądało zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

 

Informacja o zderzeniu pasażerskiego szynobusu relacji Zielona Góra – Węgliniec, wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania PSP w Zgorzelcu o 5:20. Po dojeździe na miejsce okazało się, że szynobus zderzył się na przejeździe kolejowym na DW 296 z dwoma ciężarówkami.

Z informacji przekazywanych redakcji portalu eLuban.pl przez dowódcę zastępu PSP, który pracował na miejscu wynika, że kierowcy ciężarówek zatrzymali się na przejeździe. W pewnym momencie jeden z nich ruszył widząc, że nadjeżdża szynobus i wjechał wprost pod pociąg. Szynobus uderzył między ciągnik siodłowy i naczepę ciągnąc zestaw za sobą.

Jak dowiedziała się redakcja Lwówecki.info z ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wynika, iż 44 letni mieszkaniec powiatu żagańskiego kierujący samochodem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia tych pojazdów. Po tym zderzeniu pojazd ciężarowy uderzył jeszcze w oczekujący na przejeździe pojazd ciężarowy marki Scania. – Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. – wyjaśnia komisarz Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej policji, która dodaje, że sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w kwocie 3.000 złotych.

Na miejscu pracowały: zespół ratownictwa medycznego, policja, OSP Jagodzin (5 strażaków), OSP Ruszów (6 strażaków) i 2 x JRG Zgorzelec (8 strażaków). Działania w miejscu zdarzenia zakończono przed 9.

 Jacek Łabiszewski

-/eLuban.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here