Rozpoczął się XI Zlot Motocyklowy w Lwówku Śląskim

5
4932

Już w czwartek w motocyklowym miasteczku w Chmielnie koło Lwówka Śląskiego pojawiły się  pierwsze namioty i kampery. Motocykliści spędzą tu cały weekend. Ruszyła zlotowa muzyczna scena.

 

Czy można żyć bez przyjaciół? Pewnie tak, ale to bardzo nudne i smutne życie. Motocykliści o takim nic nie wiedzą. W świecie pełnym technologii, gdzie kontakty międzyludzkie często ograniczają się do wymiany wiadomości przez ekrany smartfonów, przyjaźń wśród motocyklistów zasługuje na wyjątkowe uznanie.

Motocykliści to wielka rodzina

Tylko w przeciągu ostatnich pięciu lat, od czerwca 2019 do czerwca 2024 roku na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano ponad 65 procentowy wzrost zarejestrowanych motocykli. Już wczesną wiosną jednoślady stają się powszechnym widokiem na naszych drogach. I bez względu na to, czy są to skutery, motocykle sportowe, nakedy, choppery, cruisery, motocykle turystyczne, adventure czy enduro sprawiają swoim właścicielom niesamowitą frajdę. Są one czymś więcej niż tylko zwykłym środkiem transportu. To właśnie pasje i przyjaźnie rodzące się podczas wspólnych wypraw czy zlotów, takich jak te organizowane przez Stowarzyszenie Motocyklistów Leopolis Bikers i sprawiają one, że motocyklowa brać rośnie w siłę.

Stowarzyszenie Motocyklistów Leopolis Bikers

I tę siłę podczas lwóweckiego zlotu widać na każdym niemal kroku. Widać ją po stronie organizatorów, gdzie kilka lat temu w organizację wydarzenia angażowała się zaledwie garstka osób, a dziś jest ich kilkadziesiąt. Ale widać także po stronie odwiedzających zlot, gdzie liczba gości z każdym rokiem w znaczący sposób wzrasta. Na pierwsze zloty przyjeżdżało kilkanaście osób, później było już kilkadziesiąt. Dziś na wydarzenia organizowane przez Leopolisów przyjeżdża grubo ponad tysiąc motocyklistów, motocyklistek i pasjonatów wszelkiego rodzaju motocykli. Nie brakuje także miejscowych gości, dla których co by nie mówić, to jedna z większych imprez w powiecie lwóweckim, gdzie można dobrze zjeść i posłuchać znakomitej muzyki.

Piwo Leopolisowe

Leopolisi wyrobili sobie już markę. Spory udział w tym mają także lokalne firmy, które od lat ich wspierają – skład materiałów budowlanych Arkadia BIS MTG, MAR-C.O. Centralne Ogrzewanie Marcin Walicki z Ustronia, Metaloplastyka z Nowogrodźca, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów WITAL z Lwówka Śląskiego, PHU Baza, PROGRES Beton, Restauracja Rycerska, czy Browar Lwówek Śląski. Ten ostatni z okazji zlotu wypuścił specjalną partię piwa o nazwie … „Leopolisowe”, oczywiście trunek dla motocyklistów ma ZERO procent alkoholu. Z uwagi na wyjątkową etykietę i smak cieszy się sporym powodzeniem.

Dzięki wsparciu wielu osób i firm oraz rosnącej grupie członków Leopolisi z każdym rokiem podnoszą organizacyjną poprzeczkę. Jest coraz więcej atrakcji i coraz więcej gości, co potwierdzi każdy, kto był w Chmielnie koło Lwówka Śląskiego w piątek 28 czerwca 2024 roku.

XI Lwówecki Zlot Motocyklowy

Zlotową scenę otworzyła wrocławska kapela grająca covery muzyki rockowej w energetyzujących aranżacjach, zespół RED DYWAN.
Po nich publiczność do zabawy porwał rodzinny zespół High Sensitive. Pochodzą z Włodzic Małych koło Lwówka Śląskiego. Grają muzykę rockową, ale oprócz znanych i lubianych coverów mają w swoim repertuarze także autorskie hity, które łatwo wpadają w ucho. Marek, Nikodem, Wojtek i Jakub od lat są wielkimi fanami zlotu i ściśle współpracują z Leopolisami. W ubiegłym roku skomponowali oni utwór, który staje się zlotowym hymnem.
Koncertową scenę zamknął zespół Pop&The. To grupa przyjaciół, którzy jak sami o sobie mówią lubią porobić rockowy hałas. – „Pokoleniowe porozumienie ponad podziałami, mieszanka rocka, rock and rolla i south’rocka i sam diabeł wie, czego jeszcze”.
Ale to nie był koniec zlotowej przygody. Do późnych godzin nocnych gości bawił DJ.

Piątkowe wydarzenie w Chmielnie zaszczycili Pan Dawid Kobiałka Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Pan Aleksander Fuławka Wiceburmistrz Lwówka Śląskiego.

Dawid Kobiałka Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Aleksander Fuławka Wiceburmistrz Lwówka Śląskiego

Program

Dziś zlotowa zabawa zaczyna się od nowa. Motocykliści spotykają się przed kościołem Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim, gdzie punktualnie o godzinie 12. Rozpocznie się msza święta. Godzinę później przez miasto w kierunku Bielnaki, a później Chmielna wyruszy WIELKA parada motocykli. Wśród atrakcji nie zabraknie sporej dawki muzyki, a wydarzenie zakończy występ teatru ognia.

5 KOMENTARZE

  1. Super inicjatywa. Fajna impreza organizowana przez ludzi z pasją. Nasza władza jak zwykle zaszczyciła swoją obecnością. Jednak zamiast zaszczycać swoją obecnością i bywać na imprezach szanowna władza zacznie działać. Głosowaliśmy na was nie po to żebyście bywali i się pokazywali, tylko po byście zaczęli działać, polepszyć życie mieszkańców. Niestety tego brak!!!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here