Rowerzysta trafił do szpitala

1
2292

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają obecni na miejscu lwóweccy policjanci. Na chwilę obecną pewnym jest, iż mężczyzna trafił do szpitala.

 

W upalne niedzielne przedpołudnie 19 czerwca 2022 roku w Pilchowicach koło Wlenia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, iż kierujący rowerem mężczyzna najprawdopodobniej zasłabł i spadł z roweru.

Pierwszej pomocy rowerzyście udzielili przypadkowi kierowcy, którzy wezwali na miejsce także służby. Mężczyzna bardzo szybko trafił do szpitala.

Strażacy wspominają o wspaniałej postawie przypadkowych osób, które nie tylko zadzwoniły po pomoc, ale zabrały mężczyznę z drogi i do czasu przyjazdu pierwszego zastępu strażaków – OSP Pilchowice prowadzili reanimację, którą później przejęli druhowie a następnie około 60- letni mężczyzna trafił pod opiekę pogotowia ratunkowego.

Na miejscu oprócz zastępu ochotniczej straży pożarnej działali także strażacy z JRG PSP w Lwówku Śląskim.

Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Eksperci radzą, by w upalne dni nie przemieszczać się na rowerze, unikać wysiłku. Jeśli ktoś musi wyjść w czasie największego nasłonecznienia, to powinien jechać spokojnie, najlepiej w zacienionych miejscach. Koniecznie powinniśmy pamiętać o tym, żeby założyć jakieś okrycie na głowę. Nie wolno również zapomnieć o nawadnianiu organizmu.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here