Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lwówku Śląskim

16
2199

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

 

 

Na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lwówku Śląskim zapraszają: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego Jerzy Fidorów, Parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu, Strzelcy św. Franciszka, Stowarzyszenie Po Stronie Mieszkańców, Schola Słowiki św. Franciszka, Koło Gospodyń Wiejskich w Dłużcu, FotoOprawa i Lwówecki.info.

W programie:

11:00 Rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Lwówku Śląskim
11:30 Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu
12:30 Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Sali Klasztoru Ojców Franciszkanów (wejście od ul. Szkolnej)

 • Poczęstunek żołnierską grochówką.

16 KOMENTARZE

  • Szczególnie przed Tuskiem i jego koalicją co sprzeciwiają się kościołowi a jego wyborcy drepczą do kościoła w pierwszych ławkaw siedzą i podpisują się pod Tuskim, to jest najgorsze co może być, żenada.

   • I tu właśnie bredzisz i kłamiesz: nikt nie sprzeciwia się kościołowi czy wierze, nie powielaj tego co wciska tobie TVP Info. W internecie jest umowa koalicyjna zapoznaj to może będziesz miał wiedzę na ten temat. Autorem porozumienia koalicyjnego n.t. KK w Polsce jest Hołownia, niedoszły ksiądz i katolik i umowa jest zdroworozsądkowa Państwo to państwo a Kościół to kościół.

     • A sprawdziłeś ten zapis umowy koalicyjnej? na pewno NIE. Co kłamstw to jak na razie Morawiecki ma prawomocne wyroki za kłamstwa co do Tuska to nie ma. Wymień te fakty, tylko nie pisz o OFE bo te pieniądze są w ZUS.

 1. POLACY opamiętajcie się. Czego nauczycie Wasze dzieci – nienawiści? Tacy z Was katolicy? Jeżeli jesteście tacy wierzący, to powinniście wiedzieć, że nie należy karmić się nienawiścią.
  Krytyczna ocena tak, ale racjonalna, a nie nienawistna i poniżająca

 2. Jak to mówią historia lubi sie powtarzać.Po 120 latach odzyskaliśmy niepodległość i po 105 znowu ją stracimy .Lecz tym razem na rzecz uni oddaliśmy ja dobrowolnie. Z tym że PIS niewiarygodnie zadłużył kraj a koalicja go sprzedała Brukseli He. Czy my naprawde jesteśmy takim głupim narodem?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here