Rośnie liczba zakażonych w powiecie

0
4354

Osoby będące na jednym z przyjęć w Lwówku Śląskim miały kontakt z osobą zakażoną i trafiły na kwarantannę. Za tydzień będą miały wykonane badania. Tak wynika z nieoficjalnych informacji, jakie dotarły do nas dziś rano. Tych na chwilę obecną nie potwierdza jeszcze sanepid, aczkolwiek w statystykach z dnia wczorajszego widać już wzrost osób na kwarantannie.

 

Ostatnie dni pokazują znaczący wzrost liczby zakażeń w kraju, aczkolwiek po weekendzie, kiedy to robi się nieco mniej testów obraz ten jest bardziej optymistyczny.

– Mamy 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (98), łódzkiego (71), małopolskiego (61), pomorskiego (60), mazowieckiego (54), świętokrzyskiego (53), wielkopolskiego (53), kujawsko-pomorskiego (27), podkarpackiego (21), dolnośląskiego (20), opolskiego (10), podlaskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (1). – poinformowało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o kolejnych przypadkach śmiertelnych:

– Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Łódź, 62-M Zgierz, 67-M Zgierz, 93-K Kraków, 65-M Grudziądz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii w kraju zakażonych koronawirusem zostało 62.310 osób. Zmarło 1.960 osób. Aktualnie w kraju jest ponad siedemnaście i pół tysiąca zakażonych.

W SP ZOZ w Bolesławcu przebywa obecnie 27 osób, w tym 23 osoby z pozytywnym wynikiem, 3 osoby na Oddziale Intensywnej Terapii. W piątek w bolesławieckim szpitalu zmarł 83-letni mężczyzna.

Z porannych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż w nadzorze epidemiologicznym na terenie powiatu lwóweckiego jest 7 osób, w izolacji przebywają trzy osoby, 15 osób jest objętych kwarantanną na podstawie decyzji sanepidu. W weekend przybyła także jedna osoba zakażona. Jest to kolejna osoba z terenu gminy Lwówek Śląski.

Od początku epidemii odnotowano 49 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym: 4 na terenie gminy Gryfów Śląski, 5 na terenie gminy Lubomierz, 10 na terenie gminy Wleń, 7 na terenie gminy Mirsk – dwie osoby zmarły i 23 przypadki na terenie gminy Lwówek Śląski – jedna osoba zmarła, a trzy nadal są zakażone. Oznacza to, iż z 49 potwierdzonych przypadków zakażeń COVID-19 wyzdrowiało 43 osoby, trzy osoby zmarły a zakażonych nadal pozostają trzy osoby z terenu gminy Lwówek Śląski.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here