Rośnie bezrobocie w powiecie lwóweckim

13
1645
Powiatowy Urząd Pracy w Lwówku Śląskim /fot.: Lwówecki.info/

Zamiast spadać, jak to było zawsze w sezonie letnim stopa bezrobocia w powiecie lwóweckim rośnie. Coraz więcej osób rejestruje się w powiatowym urzędzie pracy.

 

Na razie wzrost jest nieznaczny. Statystyki pokazują jednak, iż trwająca od lat tendencja spadkowa wyhamowała. Kolejny miesiąc z rzędu stopa bezrobocia wzrasta. Statystyki PUP w Lwówku Śląskim prezentują się następująco:

Stopa bezrobocia w Powiecie Lwóweckim

rok 2019
Maj – 11,6 %
Czerwiec – 11,3 %
Lipiec – 11,3 %
Sierpień – 11,4 %
Wrzesień – 11,0 %
Październik – bd.
Listopad – 10,8%
Grudzień – 10,9%

rok 2020
Styczeń – 11,3%
Luty – 11,1%
Marzec – 11,0%
Kwiecień – 11,4 %
Maj – 11,7 %

W maju zarejestrowanych jako bezrobotne w PUP w Lwówku Śląskim było 1.592 osoby. To o 51 osób więcej niż w miesiącu poprzednim i o 107 więcej niż w marcu.

13 KOMENTARZE

  1. Że polskie dzieci dostają pieniądze !
    Niemieckie, holenderskie, , francuskie, angielskie itd mogą, ale polskie ?
    Lepiej byłoby aby mafie vatowskie wywoziły te pieniądze z kraju.
    Kiedy zrozumiecie , że rodzice robiąc zakupy płacą trzy razy więcej podatku VAT niż osoby bezdzietne ? Więc traktujcie 500+ ,jako zwrot podatku. I jeszcze jedno ,te pieniądze wracają na polski rynek ,napędzają gospodarkę, dzięki czemu powstają nowe miejsca pracy !

  2. Najłatwiej krytykować a nie pomyśleć ile osób straciło pracę w wyniku pandemii nie wszystkie zakłady obroniły miejsca pracy więc zanim zaczniecie bzdury pisać to trochę zastanowienia u zainteresowania nie zaszkodzi .

  3. Nie pomysleliscie wy tak bardzo oburzeni ile osób straciło pracę w wyniku pandemii nie wszyscy pracodawcy obronili miejsca pracy ale co tam jak można komuś dowalić i samemu poczuć się lepiej to czemu nie tak samo z 500 + socjal jest wszędzie w każdym kraju ludzie uważają to za normalne działania rządu tyłko u nas jak zwykle zazdrość bierze górę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here