Rewolucyjne zmiany w amatorskich rozgrywkach piłki nożnej

1
914

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej chwali się, iż jako pierwszy w Polsce obniża pułap wejścia klubów piłki amatorskiej na Dolnym Śląsku do gry. Zmiany są bardzo znaczące.

 

Sporo zmian w systemie rozgrywek piłki nożnej na dolnośląskich boiskach pojawi się już od nowego sezonu 2024/2025. O zmianach poinformował Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Jak podkreślają działacze reforma rozgrywek piłkarskich została poprzedzona rozmowami przedstawicielami ponad 600 klubów występujących w rozgrywkach piłkarskich na Dolnym Śląsku.

Jak informuje DZPN w B-Klasie nie będzie obowiązku posiadania trenera. Piłkarze III i IV Ligi będą uprawnieni do sędziowania w „A” i „B” klasie. Dopuszczone zostanie aż 9 zmian w meczu! Ma być łatwiejsza rejestracja obcokrajowców spoza UE w „A” i „B” klasie. Wprowadzone zostaną dodatkowe rozgrywki juniorskie 7-osobowe. Rozgrywki juniorów i trampkarzy – wymagana licencja trenerska to UEFA-C. A sezon 2024/2025 rozpocznie się meczem o Superpuchar Dolnego Śląska.

W ocenie Andrzeja Padewskiego, prezesa DZPN zmiany te mają ograniczyć koszty ponoszone przez kluby. Mniej oficjalnie mówi się jednak, iż zmiany wymusiło życie i braki chętnych do trenowania w małych klubach oraz problemy z obsadą sędziowską.

Czy te zmiany sprawią by więcej młodych ludzi grało w piłkę? I czy nadal będzie to piłka nożna czy już tylko zabawa z piłką?

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here