Rewal, Pobierowo czy Kołobrzeg. Porównanie miast na wakacje!

4
2222
słońce plaża morze wakacje

Już teraz zaczynasz planować urlop? Gdzie warto pojechać w trakcie najbliższych wakacji? Sporo Polaków wybiera Rewal, Pobierowo lub Kołobrzeg. Czym cechują się te poszczególne miejscówki? Jakie są tam najważniejsze atrakcje dla turystów?

 

 

Rewal: co warto wiedzieć?

Kiedy zniesiono większość obostrzeń pandemicznych, ta miejscowość wypoczynkowa znowu ożyła. Nie da się ukryć, że Rewal jest odwiedzany głównie w trakcie miesięcy letnich. Ta miejscowość znajduje się w województwie zachodniopomorskim (w powiecie gryfickim). Stanowi siedzibę gminy Rewal. Jak można tam dotrzeć? Jeśli wybierasz się samochodem, to nie ma z tym żadnego problemu. Podobnie jest z autobusami. Mieszkańcy wielu największych miast (chodzi m.in. o Warszawę, Kraków, Poznań, czy Szczecin) mogą bowiem skorzystać z bezpośredniego połączenia. Jeśli chcesz dostać się do Rewalu pociągiem, to niestety czeka Cię przesiadka (należy wysiąść w Gryficach i tam skorzystać z innego środka komunikacji).

Jakie są najważniejsze atrakcje tej miejscowości wypoczynkowej? Jeśli chcesz podziwiać morze w trakcie opalania się na piaszczystej plaży, to nie będzie z tym żadnego problemu. Rewal jest bowiem położony nad Bałtykiem. Zaledwie kilkaset metrów od centrum znajduje się Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Nieco dalej jest usytuowany Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego. Wśród turystów sporym zainteresowaniem cieszą się także Latarnia Morska i Dworzec Rewal. Dla dzieci bardzo dużą atrakcją jest zaś Wystawa Klocków Lego.

Pobierowo: poznaj najważniejsze atrakcje!

Więcej atrakcji w Pobierowie zobaczysz na: https://tofakty24.pl/pobierowo-atrakcje-co-warto-zobaczyc/

Niedaleko znajduje się Pobierowo. To miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, właśnie w gminie Rewal. Jak dojechać do Pobierowa? Bez problemu dostaniesz się tam samochodem. Jeśli chodzi o autobusy, to możesz liczyć na bezpośrednie połączenie z takich miejscowości, jak Warszawa, Szczecin, czy Wrocław. Gorzej wygląda sytuacja z pociągami. Nie obejdzie się bowiem bez przesiadki. Najlepiej byłoby pojechać do Szczecina, a tam skorzystać z autobusu do Pobierowa.

Co można zobaczyć na miejscu? Plaża znajduje się zaledwie kilkaset metrów od centrum. Bardzo popularna jest także Papugarnia. Jest nawet wskazane, aby wybrać się tam ze swoimi dzieciakami, które będą zachwycone. Dużym zainteresowaniem cieszy się Magiczny Domek, w którym… grawitacja nie istnieje. Będąc na miejscu, nie można nie wstąpić też do Oceanarium. Około 200 m od centrum znajduje się zaś Dom Ewy Braun, o którym krąży wiele legend. Jeśli lubisz aktywnie spędzać wolny czas, to na pewno do gustu przypadnie Ci Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego.

Kołobrzeg – czy warto tam jechać na wakacje? 

Powyższe miejscowości są Ci już znane? Szukasz zatem nowych wrażeń? Tych nie zabraknie w Kołobrzegu. Jest to miasto położone w województwie zachodniopomorskim (w powiecie kołobrzeskim). Można tam swobodnie dotrzeć nie tylko swoim samochodem, ale także autobusami lub pociągami (są bezpośrednie połączenia z największych polskich miast).

Czym przywita Cię Kołobrzeg? M.in. plażą położoną nad Morzem Bałtyckim. Jeśli zatem lubisz opalać się, pływać, grać w rozmaite sporty itp. to ten kierunek turystyczny Ci się spodoba. W Kołobrzegu nie brakuje także innych atrakcji. Jest to m.in. Latarnia Morska. Niedaleko niej znajduje się molo. Jeśli będziesz w tym mieście, to warto udać się do Muzeum Oręża Polskiego. To szczególna atrakcja dla fanów historii. A dzieciaki na pewno będą zachwycone, jak zabierzesz je do Ukrytej Krainy.

-/materiał partnera/-wp

4 KOMENTARZE

 1. Bardzo by prosił by informacje które ktoś podaje były wiarygodne.
  Odnośnie Pobierowa –
  Od centrum miejscowości tzn( Plac przed budynkiem Straży Pożarnej) do tak zwanego domu Ewy Braun jest wieje dalej niż te dziwne 200m.
  Odnośnie Rewala-
  Od centrum tzn(mniej więcej placu Wieloryba) do Kościoła neo gotyckiego którego niestety ale nie ma w Rewalu lecz w sąsiedniej miejscowości Trzęsaczu, położonym na zachód od Rewala. Odnośnie Latarni Morskiej, to niestety też nie ta miejscowość lecz miejscowość położona na wschód od Rewala czyli w Niechorzu.
  Odnośnie dojazdy do obu tych miejscowości nie powinno być większego problemu.
  Ponieważ wymienione miejscowości znajdują się w jednej gminie(Rewal) połoz one w powiecie Gryfickim nad samym morzem. Dojazd samochodem i autobusem żaden większy problem. Zaś co się odnosi pociągu to istnieje kilka opcji
  Szczecin i dalej PKS
  Kołobrzeg i dalej PKS
  Gryfice i dalej PKS
  Kamień Pomorski i dalej PKS
  Oraz kilka innych wariantów według uznania
  Jeszcze raz więcej żetelnych informacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here