Reminiscencje z gminnych dożynek. Rolnicy zignorowali święto plonów

8
2139

Rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, ludzie, którzy żyją z pracy na roli, zignorowali tegoroczne dożynki, tradycyjne święto zorganizowane przez urząd.

 

 

Z zaproszonych rolników na uroczystości pojawiło się zaledwie około 15 procent – użalał się Artur Zych na ostatniej sesji rady Miasta. Winą za taki stan rzeczy obarczył sołtysów, którzy według niego mieli obowiązek dopilnować, aby ci ludzie się pojawili!

Burmistrz Wlenia Artur Zych bardzo cierpko wyraził się o rolnikach z terenu gminy Wleń. Dla urzędu gminy organizatora dożynek we Wleniu to było bardzo ważne wydarzenie, jak mówił do radnych na sesji rady miasta.

– Poprosiliśmy sołtysów o wskazanie osób, które wyjątkowy sposób wpisują się w kwestię pracy na roli, są sadownikami, rolnikami, ogrodnikami. Tych ludzi na o dożynkach pojawiło się w granicach 15%.

Artur Zych winą za zaistniałą sytuację obarczył sołtysów.

– Jeżeli ktoś typuje tych ludzi, to powinien dopilnować, aby ci ludzie się pojawili. To był wielki wstyd, że coś takiego się zadziało. Rolnicy i ludzie, którzy powinni tu być się nie pojawili.

-/autor:Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl/-

8 KOMENTARZE

  1. Oj nie jestem z gminy Wleń ale pamiętam też takie masówki organizowane w poprzednim ustroju wytypowany miał obowiązkowo się zgłosić lub stawic jak go nie bylo to znaczy wróg polityczny. A co u was jest dalej komunizm wyznaczony obowiązkowe wstawiennictwo bo jak nie to władza się obrazi.

  2. ej, Panie władzo, ludzie mają swoje obowiązki w stosunku do swojej rodziny a nie do władzy, polityków, burmistrzów, sołtysów. każdy rolnik woli zająć się pracą niż marnować czas na jakieś imprezy. PRIORYTETY!!!!!

  3. Hym jak rolnicy utszymuja gmine to ona powinna byc im wdzieczna a dozynki sa robione nie dla rolnikow tylko dla wladzy zeby ich nakarmic dac cos dobrego do zjedzenia wypicia a oni tylko kazystaja dozynki powinny byc robione na 2si a noe w miescie.

  4. franek już widać że mieszkańcy nie lubią włodarza a bedzxie jeszcze gorzej jak zrobi parking płatnyna rynku to bedzie wtedy jazda bedzie stał pusty a ludzie nie bedą wogóle przyjezdrzać do wlenia

  5. Zawsze jadąc do Jeleniej jadę przez Wleń, jest tam super piekarnia.!
    Jadąc od Lwówka po prawej stronie w rynku.
    Chyba ostatnia taka piekarnia w okolicy, w Pasieczniku też jest dobre pieczywo, ale u was jeszcze lepsze!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here