Rekrutacja, której nie można przeoczyć

0
776

Do wyboru są 23 kierunki studiów, w jednej z najlepszych i najnowocześniej wyposażonych uczelni kształcących praktycznie. Oferta skierowana jest do maturzystów, ale też do osób aktywnych zawodowo. Dostosowana do potrzeb ludzi z niepełnosprawnościami. W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa trwa rekrutacja na studia, na rok akademicki 2022/2023.

 

 

Wiodąca pod względem jakości kształcenia praktycznego i wyposażenia nowoczesnych pracowni, mająca 25-letnią tradycję uczelnia państwowa, oferuje studia na trzech wydziałach: Nauk Społecznych i Humanistycznych, Nauk Technicznych i Ekonomicznych, Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. To studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie, podyplomowe. Odbywające się w trybie stacjonarnym, zaocznym oraz nowatorskiej formule „Ucz się i pracuj”. Studia stacjonarne oraz „Ucz się i pracuj” są bezpłatne.

Dobre studia, dobra praca

Collegium Witelona znajduje się w czołówce kształcących praktycznie szkół wyższych m.in. dzięki temu, że dba o jak najlepsze relacje z otoczeniem społeczno -gospodarczym: biznesem, wiodącymi placówkami służby zdrowia, służbami ratowniczymi, urzędami. Dzięki temu studenci Collegium Witelona mają zapewnione praktyki zawodowe i możliwości rozwoju w najlepszych miejscach, co pozwala im na szybkie odnalezienie się na rynku pracy.

– Proponujemy naszym studentom kierunki, po których ukończeniu znajdą z łatwością dobrze płatną pracę – mówi dr Karol Rusin, prof. CWUP, Prorektor ds. Rozwoju.

Uczelnia jest otwarta na nowe wyzwania, posiada nowoczesne pracownie, których pozazdrościć mogą największe ośrodki akademickie w kraju, m.in. Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, Laboratorium Kobotyki, Pracownię Wirtualnej Rzeczywistości, Salę Symulacji Rozpraw Sądowych i inne.

– Program studiów jest skonstruowany tak, aby nasi studenci zdobywali jak najwięcej praktycznych umiejętności. Kadra składa się w dużej mierze właśnie z praktyków, osób aktywnych zawodowo w dziedzinach, które wykładają. Są więc skarbnicą wiedzy na temat pracy w danym zawodzie. Przekazują studentom swoje doświadczenia i umiejętności – mówi dr Bogumiła Wątorek, prof. CWUP, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Collegium Witelona.

– Studenci Witelonki mają więc dostęp do najnowszych technologii, narzędzi i metod pracy, a także możliwość nabycia umiejętności pożądanych na rynku pracy – dodaje dr Karol Rusin, prof. CWUP.

Dla maturzystów i pracujących

Oferta uczelni skierowana jest do maturzystów poszukujących dobrych, nowoczesnych studiów stacjonarnych, ale też do osób aktywnych zawodowo. Dla tych, którzy maturę dawno mają za sobą, a chcieliby podnieść kwalifikacje, zmienić zawód, skończyć ciekawe studia, Witelonka przygotowała autorską formułę „Ucz się i pracuj”.

– Ta możliwość kształcenia pozwala z powodzeniem łączyć pracę zawodową ze studiami. Zajęcia odbywają się 2 – 3 razy w tygodniu, popołudniami, w formule online, ponadto w wybrane weekendy – mówi dr Monika Wierzbicka, prof. CWUP, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów Collegium Witelona.

Wszystkie formy kształcenia w Witelonce dostosowane są też do oczekiwań osób ze szczególnymi potrzebami: z niepełnosprawnościami czy mających trudną sytuację materialną.

Przyjazna dla wszystkich

– Jeśli przez różne ograniczenia zastanawiacie się, czy możecie podjąć studia, zapraszamy do Collegium Witelona. Nasza uczelnia jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a kadra przeszkolona w tym kierunku. Także trudna sytuacja materialna nie jest przeszkodą, by u nas studiować. Witelonka zapewnia bowiem wszechstronną pomoc, dostosowaną do indywidualnych potrzeb studentów: począwszy od wsparcia wykwalifikowanych asystentów, przez różnego rodzaju stypendia, po bezpłatną pomoc psychologiczną i pedagogiczną. Przykładamy naprawdę dużą wagę do tego, aby u nas każdy student czuł się dobrze – mówi dr Monika Wierzbicka, prof. CWUP.

Tradycyjnie i nowocześnie

Aby zarejestrować się na studia w Collegium Witelona, wystarczy wejść na stronę internetową rekrutacja.collegiumwitelona.pl. Można tam zapisać się na studia drogą elektroniczną, znaleźć wszystkie potrzebne informacje, ale też wskazówki do rejestracji w formie tradycyjnej. Witelonka zaprasza!

-/Collegium Witelona/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here