Rekordowa liczba zakażeń w kraju i powiecie

10
1573

Tak złej sytuacji nie było od końca zimy. Każdego dnia przybywają tysiące nowych zakażonych koronawirusem. Dziś w kraju odnotowano rekord czwartej fali zakażeń. Rekord padł także w powiecie lwóweckim.

 

 

„Mamy 18.550 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3872), lubelskiego (1913), śląskiego (1704), łódzkiego (1291), dolnośląskiego (1208), wielkopolskiego (1152), małopolskiego (1124), podlaskiego (1056), pomorskiego (1006), zachodniopomorskiego (931), podkarpackiego (795), kujawsko-pomorskiego (705), warmińsko-mazurskiego (697), opolskiego (364), świętokrzyskiego (307), lubuskiego (271). 154 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.” – podało dziś przed południem ministerstwo zdrowia, które poinformowało także o kolejnych 269 ofiarach pandemii.

„Z powodu COVID-19 zmarło 76 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 193 osoby.” – tłumaczy resort zdrowia.

Od początku pandemii w kraju potwierdzono zakażenia u 3.143.725 a zmarło 78.250 osób.

1460 osób na kwarantannie i 63 nowe przypadki zakażeń odnotowano dziś w powiecie bolesławieckim. Niewiele mniej, bo 843 osób w izolacji i 46 nowych przypadków zakażeń potwierdzono w powiecie zgorzeleckie. W lubańskim kwarantanną objętych jest 538 osób, a ostatniej doby doszły zarejestrowano 33 nowe przypadki zakażenia COVID. W samej tylko Jeleniej Górze w izolacji znajduje się 256 osób, a dzisiejszy raport potwierdził 15 nowych zakażeń. Niestety, w stolicy Karkonoszy potwierdzono także kolejny zgon.

W powiecie lwóweckim sytuacja również z każdym dniem pogarsza się. Według najnowszych danych ministerstwa zdrowia na kwarantannie przebywa 387 osób. Ostatniej doby wykonanych zostało 109 testów na obecność COVID, z czego 23 dały wynik pozytywny, a 20 to nowe przypadki zakażeń.

Ministerstwo zdrowia jak i rząd bardzo wstrzemięźliwie podchodzą do zaostrzenia restrykcji. Premier Morawiecki w pytany kilka dni temu przez dziennikarzy przyznawał, iż rząd obawia się fali protestów. Coraz więcej ekspertów z niepokojem patrzy na rosnącą liczbę nowych przypadków zakażeń. Niektórzy mówią, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Resort zdrowia ma receptę na koronawirusa. Jak dziś możemy przeczytać na stronach MZ, jest to „program DOM”, czyli program Domowej Opieki Medycznej.

Resort wskazuje, iż rosnąca liczba zakażonych koronawirusem przebywających w izolacji domowej to również zwiększone zapotrzebowanie na opiekę medyczną. Zdalne monitorowanie stanu zdrowia chorych, którzy skorzystają z programu DOM, zwiększa ich bezpieczeństwo. – COVID-19 ma tę specyfikę, że może przejść szybko z fazy bezobjawowej do fazy ostrej niewydolności. – tłumaczy wiceminister zdrowia Anna Goławska, która apeluje o korzystanie z pulsometrów. – Użycie pulsoksymetru i aplikacji Domowa Opieka Medyczna może uratować nasze zdrowie, a nawet życie – dodaje pani minister i wskazuje: – Niektórym osobom przebywającym na izolacji towarzyszą silniejsze emocje, zwiększony stres i strach. Dlatego, dbając o ich zdrowie psychiczne zapewniliśmy, profesjonalne wsparcie emocjonalne i psychiczne.

10 KOMENTARZE

  1. Im więcej wymrze antyszczepionkowców tym lepiej dla myslacej części społeczeństwa. Pracodawcy powinni mieć prawo obciążania stratami nieszczepiony którzy przez kwarantannę te straty spowodują.

  2. A co to innego wirusa nie ma??? O ile się orientuję to obecnie więcej osób jest zarażonych RSV -em i tu jest problem bo nie dość że dzieci potrafią to ciężko przechodzić to dorosłych wręcz kosi. I nie jest to katarek który po tygodniu przejdzie. Jest zapalenie strun głosowych, gardła, oskrzeli, płuc. A do tego leczenie trwa nawet kilka tygodni bo się nie można tego pozbyć i nawraca jak bumerang. Ale o tym cisza w telewizji. Na to nie robią kwarantanny A dzieciaki łapią od siebie ekspresem i niosą dalej. Ale przecież do tego już się zdążyliśmy przyzwyczaić, oswoiliśmy leczenie więc nikt się nie przejmuje ze pół zakładu pracy siedzi w domu bo pierw dziecko chore a za chwilę samemu się jest chorym. Tylko trąbią o covidzie żeby jeszcze większą wodę z mózgu zrobić ludziom‍♀️

  3. Dlaczego chorzy normalnie nie mogą się leczyć? Bo jak widać ciągle ponad 40% to de….le. Komentarze mówią same za siebie. Każdy zaszczepiony z inną chorobą wymagająca leczenia szpitalnego powinien zadać od was dzbany odszkodowania. Na brak zwojow lekarstwa nie ma . Możecie się pienic na forum ile chcecie.

  4. Abc oni anonim, jak widać antyszczepionkowych dzbanów nie brakuje. Muszą zachorować, dopiero zaczynają skomleć, bać się o życie. Dane statystyczne do nieogarnietych nie docierają 99% zgonów to nie zaszczepieni. Chyba jeszcze za wolno naturą eliminuje głupców.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here