Rekord Polski i komplet medali!

2
2163

W dniu 26 maja 2024 roku w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski federacji WPA (World Powerlifting Alliance) w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody zorganizowane były w Pałacu Młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

 

Reprezentant Lwówka Śląskiego Zbigniew Boczar podczas tych zawodów ustanowił nowy rekord Polski Służb Mundurowych federacji WPA w kategorii wagowej do 75kg.

Warto wspomnieć, iż niespełna 4 tygodnie wcześniej dokonał podobnego czynu ustanawiając rekord Polski Służb Mundurowych w innej federacji, a mianowicie w trakcie mistrzostw Polski WPC (World Powerlifting Congress). należy tu dodać, iż nie są to pierwsze rekordy jaki ustanowił nasz mieszkaniec, ponieważ w ubiegłych latach również ustanawiał rekordy Polski, Europy, a nawet Świata.

W ten weekend Zbigniew Boczar stawał na podium, aż 5 razy zdobywając: 2x złoto, 2x srebro i 1x brąz. Ponownie udowodnił, że mimo upływu lat i przebytych kontuzji nadal jest jednym z najlepszych zawodników Bench Press w Polsce.

Zdobyte tytuły i medale nie przynoszą tak wielkiej satysfakcji jak radość i duma na twarzach synów, którzy zawsze razem z ojcem wchodzą na podium aby odebrać zasłużone medale i puchary.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here