Ratownicy z psami z całej Polski poszukują zaginionego 80-latka

0
257

Blisko sześćdziesięciu ratowników z Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych oraz jednostek wspierających miało ćwiczyć soje umiejętności w Górach Sowich. Zorganizowane już po raz kolejny największe tego typu ćwiczenia w kraju przerwano. Ratownicy otrzymali wezwanie do prawdziwej akcji.

Policjanci, strażacy i ratownicy z grup specjalistycznych prowadzą zakrojone na szeroką skale poszukiwania zaginionego 80- letniego mężczyzny, który wyszedł najprawdopodobniej na grzyby i nie wrócił do domu.

Do akcji poszukiwawczej w Radostowie Górnym skierowani zostali także strażacy z powiatu z OSP Ubocze.

fot.: eLuban.pl

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu przyjęła zawiadomienie o zaginięciu JANA DOBRZYŃSKIEGO lat 80 ( zam. Radostów Górny), który w dniu 09.11.2019 r. w godzinach rannych wyszedł z domu w Radostowie Górnym i do chwili obecnej nie powrócił. Mężczyzna najprawdopodobniej wyszedł na grzyby. Choruje na cukrzycę musi przyjmować leki.

Rysopis: wiek 80 lat, wzrost ok.170 cm, szczupła budowa ciała, włosy krótkie ciemny blond – po bokach siwe, oczy niebieskie. Posiada brodawkę na brodzie.

W momencie zaginięcia ubrany był: kurtkę koloru szaro- ciemnego zapinaną na suwak w dolnej części przyszyta z uwagi na zepsuty zamek,koszula jasno- niebieska jeans, spodnie czarne dresowe z polaru, kalesony koloru szarego, buty sportowe koloru granatowego z biała podeszwą- wiązane rozmiar 40, czapka z daszkiem i nausznikami koloru szarego. Mężczyzna posiada przy sobie wiklinowy koszyk oraz scyzoryk.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w odnalezieniu mężczyzny prosimy o kontakt pod numerem alarmowym policji 112, bezpośrednio w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu przy ul. Sikorskiego 4 tel. 75 722 90 00 lub w najbliższej jednostce Policji.

 

AKTUALIZACJA

Mamy dobrą wiadomość. Poszukiwany został odnaleziony około 15. przez druhów z OSP Mściszów. – 80-latek jest komunikatywny co jest bardzo dobrą informacją. Czekamy na decyzję doktora czy zostanie przewieziony do Lubania czy w inne miejsce. Najbardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja – poinformowała portal eLuban.pl będąca na miejscu asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowy KPP w Lubaniu.

W akcji poszukiwawczej brało udział blisko 200 osób.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here