Przywłaszczył prawie 5000 złotych. Kim jest mężczyzna widoczny na zdjęciu?

16
3893

Pracownica kantoru w wyniku pomyłki wydała klientowi kwotę wyższą niż się jemu należała za przewalutowanie. Mężczyzna nie zwrócił nadwyżki. Na zdjęciu widoczna jest osoba podejrzewana o dokonanie przywłaszczenia pieniędzy.

Policjanci Wydziału Dochodzenio-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadzą czynności w sprawie przywłaszczenia pieniędzy. Do przestępstwa doszło w lutym br. na terenie gminy Bolesławiec. Do kantoru znajdującego się przy autostradzie A18 w środku nocy przyszedł mężczyzna aby wymienić walutę. Podczas wypłaty złotówek klient zmienił nagle kwotę wymienianych pieniędzy. Pracownica kantoru w wyniku pomyłki wydała kwotę wyższą od należnej o blisko 5000 złotych. Mężczyzna nie wrócił do kantoru i nie oddał nadwyżki.

Na zdjęciu widoczna jest osoba podejrzewana o dokonanie przestępstwa.

Jeżeli ktoś zna tożsamość osoby widocznej na publikowanym zdjęciu prosimy o pomoc i kontakt z prowadzącym postępowanie – asp. M. Zbąska tel. 75 6496 324, Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Bolesławcu tel. 75 6496 228 lub na e-mail [email protected].

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

16 KOMENTARZE

 1. Ewidentny błąd pracownika, za który sam powinien odpowiedzieć.
  Odwracanie kota ogonem, szukanie winnych, pani nie umie liczyć to niech nie wydaje pieniędzy.
  Gościu nic nie zrobił pewnie nawet nie wie że jest poszukiwany.

 2. To, że jest to przestępstwo mówi Kodeks Karny a nie wasza chłopska logika, która już cztery razy przy urnach zawodzi.

  Dokładnie to mówi o tym:
  Art. 284 K.K – Przywłaszczenie
  § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub *prawo majątkowe*,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 3. Jak to przywłaszczył? To kasjerka się pomyliła i to ona powinna poniesc koszta tej pomyłki. Facet jest poszukiwany i pewnie o tym nic nawet nie wie a smrod za nim bedzie się ciągnąć.

 4. No cóż, pomyłka się zdarza. Pamiętajcie, że to kasjerka będzie spłacać tą kwotę dla swojego pracodawcy. Uczciwy człowiek powinien to wziąć pod uwagę. 5000 to nie 100 i łatwo zauważyć, że mam więcej pieniędzy w kieszeni . Druga sprawa jeśli klient się uprze to jak mu to udowodnić. Sam zapis kamery, że był w kantorze to nie jest dowód.

 5. CIEKAWE KIM JEST PANI KASJERKA,JAKIM PRAWEM POKAZANO ZDJĘCIE.NIGDY NIE BIORĘ PARAGONÓW,RAZ JEDYNY WZIĘŁAM I OKAZAŁO SIĘ,ŻE KASJERKA NABIŁA ŻLE KOD,RÓZNICA BYŁA OK 700 ZŁ.WRÓCIŁAM ŻEBY WYJAŚNIĆ SPRAWE.(SZKODA BYŁO MI PANI KTÓRA WYPISAŁA MI KOD DO KASY)SZKODA CZASU NA OPISYWANIE CAŁEGO ZDARZENIA ALE WIERZCIE MI W TYM KRAJU CHYBA NIE WARTO BYĆ UCZCIWYM.NIE DO KOŃCA TAK MYŚLĘ,ALE MACIE PRZYKŁAD CO ZROBILI Z FACETA.PANI MOGŁABY POPROSIĆ O ODDANIE A NIE OD RAZU ZDJĘCIA I NAPIĘTNOWANIE GOŚCIA,EWIDENTNA WINA PANI

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here