Przymierzają się do budowy skateparku

14
2334
zdjęcie poglądowe (fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki)

Burmistrz poczynił już pierwsze kroki do budowy profesjonalnego skateparku. Ten ma być zlokalizowany tuż przy placu zabaw.

 

Kolejna gmina w regionie robi ukłon w kierunku młodzieży. Burmistrz Lubomierza już poczynił pierwsze kroki do budowy w mieście skateparku. Na stronach internetowych Gminy zawisł przetarg na opracowanie programu funkcjonalno- użytkowego w zakresie budowy skateparku w Lubomierzu wraz z montażem na wyznaczonej działce. Działką tą ma być teren przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Asnyka.

W zapytaniu ofertowym władze Gminy wskazały, iż zakres usługi opracowania programu funkcyjno- użytkowego ma obejmować:

 •  koncepcja zagospodarowania części terenu dz. nr 82/13 w Lubomierzu,
 • program funkcjonalno- użytkowy na budowę skateparku modułowego obejmującego:
 1. rampa o wymiarach: długość – 10 do 16 m, szerokość – 6 do 10 m, wysokość –ok 2,5 m;
 • Nawierzchnia jezdna – sklejka ciemna podwójnie laminowana (dwustronnie) wodoodporna;
 • Konstrukcja rampy – stal nierdzewna (profile zamknięte 90 mm x 60 mm);
 • Elementy złączne konstrukcji oraz do montażu – stal nierdzewna (w gatunku A2 – 1.4301).

Potencjalni wykonawcy mają jeszcze niespełna tydzień na składanie ofert. Najprawdopodobniej w tym miesiącu dowiemy się, czy i ile firm było zainteresowanych wykonaniem koncepcji zagospodarowania terenu i wykonania programu funkcjonalno- użytkowego budowy skateparku. Nieoficjalnie mówi się, iż cała inwestycja miałaby być zrealizowana w bieżącym roku.

14 KOMENTARZE

 1. Super sprawa, mam tylko nadzieję że madki z bombelkami będą rozumiały że to SKATE PARK a nie piaskownica dla 3 Latków i będzie można normalnie pośmigać na desce czy bmx’ie.

 2. Na plac zabaw? Chyba właśnie od tego jest a nie walić gdzie się da i mieć pretensje że ktoś chce sobie pojeżdzić szybko i bez przeszkód w miejscu które do tego jest przeznaczone? Powinni od razu dać tam tablice + egzekwować to wstęp 12+ lub 8+ ale dla ogarniętych dzieciaków

 3. Od tego jest plac zabaw. Moim zdaniem Skate parku powinny być od 12 roku życia no już takie minimum minimaliści od 8 ale że starszym opiekunem który nie tyle będzie pilnował młodego co go ogarniał żeby patrzył co robi i nie wchodził innym pod koła. Jak otworzą w Lubomierzu klub że striptizem to też tam bombelki nędza uczęszczać bo nie ma gdzie?

 4. Plac zabaw jest w Lubomierzu? To proszę korzystać z niego. Jak otworzą w Lubomierzu klub że striptizem to też bombelki tam będą prowadzać bo rurki strażackie są? Jak będzie tam dużo małych dzieci które będą wszędobylne to tak naprawdę nikt z niego nie będzie korzystał tylko będą wieczorami chlać

 5. Niech idą na plac zabaw, do nowego parku lub jadą do energylandi. Powinni dać tabliczkę i przestrzegać tego że Skate park dla dzieci i młodzieży od 8 lub najlepiej 12 lat i byłby spokój, a tak skończy się na tym że ci którzy chcieli skorzystać przestaną przychodzić bo będzie chmara dzieci

  • Park klasztorny mamy i nikt nic niewie, dla kogo go zrobili ,pozamykany i ta ścieżka astronomiczna bez sensu.Dlaczego o tych obiektach niema żadnych informacji tabliczek dla turystów w Lubomierzu?.

  • Hmm a gdzie ten plac dla dzieci do12, skate park ok ale może w innym miejscu. Zrobić tak żeby każdy do 12 i 12+ dzieciak miał uciechę i mógł ok spędzić czas. Badżmy wyrozumiali
   Zresztą po co się spierać niech w końcu coś zrobią w tym Lubomierzu aby choć jedna grupa miała zadowolenie. I żeby nie czekać tak długo jak na te pasy przejścia

  • Nic innego nie potrafią zrobić, tylko wyszukują i liczą ile im dadzą na coś .Na drogi limit wykorzystany przez byłego wodza ,tak że teraz inne Gminy dostaną w kolejce kasę.

 6. No właśnie co z tym parkiem klasztornym?? Wykonawca pieniądze wziął urząd odebrał to powinien być udostępniony, a wrota są zamknięte, chyba że w wyszczególnione dni udostępniony ,,które ? z tym zamiarem budowy parku skate to też zamiar a do zrobienia jak to w Lubomierzu daleka droga albo bez drogi i dalej nie będzie nic. Dobrze by było gdyby w końcu w info było że w Lubomierzu zostało cos zrobione. Duże oklaski za pasy drogowe. W końcu po 4 a może i więcej latach zostały pomalowane, i to lubomierska inwestycja zrealizowana brawo na prawdę BRAWO.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here