Przybywa miejsc dla uchodźców w powiecie lwóweckim

0
793

Samorządy z terenu powiatu lwóweckiego organizują miejsca kwaterunkowe dla uchodźców z Ukrainy. Tych z dnia na dzień przybywa.

 

Po napaści Rosji na Ukrainę z tej przed okropieństwem wojny wiele osób uciekło. Od 24 lutego do godzin popołudniowych 1 marca br. funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych z Ukrainą ponad 377,4 tys. osób uciekających przed wojną. Pierwsi z uchodźców już kilka dni temu dotarli na tern powiatu lwóweckiego. Tu, jak na razie miejsc dla nich nie brakuje.

W poniedziałek 28 lutego redakcja Lwówecki.info informowała o tym, iż na terenie powiatu mamy przygotowanych 150 miejsc dla uchodźców. Wczoraj, tj. 1 marca Starosta Lwówecki poinformował, że Powiat wraz ze wszystkimi gminami jest gotowy na przyjęcie ponad 300 osób. A to nie koniec, bo cały czas trwają prace nad zorganizowaniem kolejnych miejsc kwaterunkowych. I co najważniejsze liczba ta nie obejmuje miejsc kwaterunkowych zadeklarowanych przez osoby prywatne.

Każdy, kto chciałby pomóc uchodźcom i zapewnić im schronienie informację taką powinien zgłosić bezpośrednio w swoich urzędach gminnych.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here