Przez nieuwagę doszło do pożaru budynku

4
2558

Jak niewiele trzeba, żeby doprowadzić do tragedii. O włos od tej była jedna z rodzin, której przez nieuwagę zapalił się dom.

 

 

Przed godziną 15. do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze domu w miejscowości Dłużec. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy straży z JRG w Lwówku Śląskim. Do działań udał się także oficer operacyjny z PSP. Do zdarzenia dysponowano również patrol lwóweckiej policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dojeździe jednostek na miejsce okazało się, iż właścicielka rozpaliła ognisko, jednak wiatr dziś jest na tyle duży, iż ogień szybko się rozprzestrzenił i zajęła się drewniana ściana domu. Na szczęście ten szybko udało się ugasić. Straty nie powinny być wielkie.

To jednak przestroga dla innych. Jesień to czas, w którym na wsiach, czy na terenie ogródków działkowych robione są porządki, często wypala się stare gałęzie. Warto przy tym pamiętać, iż z ogniem nie ma żartów i ten w sprzyjających warunkach bardzo szybko się rozprzestrzenia.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here