Przewożący odpady TIR wjechał do rowu

11
3387

Kierujący zestawem widząc z pędzący naprzeciwka jego pasem samochód zjechał maksymalnie na pobocze. To nie wytrzymało ciężaru zestawu i ten przewrócił się do rowu.

 

Tuż przed godziną 16 we wtorek 25 stycznia 2022 roku do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na DW361 w Krzewiu Wielkim. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp OSP KSRG Gryfów Śląski i JRG PSP Lwówek Śląski a także patrol lwóweckiej policji.

Na miejscu okazało się, iż TIR wjechał do rowu. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli kierowanie ruchem.

Oficer prasowa lwóweckiej policji potwierdza, iż kierowca wykonywał legalnie transport odpadów. Jak tłumaczy po zjeździe z drogi krajowej nr 30 w Krzewiu Wielkim na drogę wojewódzką 361 wyjaśnia, że oczom kierowcy ukazał się jadący z naprzeciwka jego pasem samochód, który wyprzedzał inny pojazd. Kierowca zestawu chcąc uniknąć zderzenia czołowego zjechał maksymalnie na pobocze. To niestety nie wytrzymało obciążenia i pojazd zsunął się, po czym przewrócił na bok. Kierującemu na szczęście nic się nie stało.

– Kierujący był trzeźwy – dodaje pani oficer policji.

Na miejscu jeszcze kilka godzin potrwają utrudnienia. Z pojazdu wyrzucane są odpady. Wkrótce zestaw zostanie podniesiony. Do tego czasy ruch na DW361 będzie odbywał się wahadłowo.

11 KOMENTARZE

  1. Rebiszowskie wyrobisko zmieniło się nie do poznania…kiedyś pełno raków okoni i wielkich szczupaków…można było fajnie spędzić czas… a teraz Czarnobyl…nie byłem tam od 25lat teraz postanowiłem zajrzeć…przeraziłem się co tam zobaczyłem…najgorsze , że niszczenie naszego lokalnego ekosystemu dzieje się na naszych oczach

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here