Przewodniczący Episkopatu: zachęcam do inicjatywy #ThankYouJohnPaul2

2
197
źródło fot.: KEP

Zachęcam do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Akcja związana jest z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja.

„W ten sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Janowi Pawłowi II, za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. Możemy również publikować wspomnienia z nim związane.  W ten sposób opowiemy o św. Janie Pawle II także młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża, a jest tak bardzo obecne właśnie w mediach społecznościowych” – podkreślił abp Gądecki.

Inicjatywa #ThankYouJohnPaul2 – „Dziękuję Ci Janie Pawle II” ma charakter ogólnoświatowy i jest wspierana przez Konferencję Episkopatu Polski. Internauci chcą dzięki wpisom, filmikom, zdjęciom stworzyć wirtualny tort urodzinowy w mediach społecznościowych. Św. Jan Paweł II już w 2002 r. wzywał cały Kościół „do odważnego przekroczenia tego nowego progu”, do wypłynięcia „na głębię cyberprzestrzeni” dla ewangelizacji.

 

-/ KEP /-

2 KOMENTARZE

  1. #ThankYouJohnPaul2
    Za zatwierdzenie Kodeku Prawa Kanonicznego, który nie wymuszał surowych kar za wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży. Za to, że przez cały okres pontyfikatu nie zniósł też tajemnicy papieskiej chroniącej przestępstwa seksualne duchownych.
    Za brak gruntownej reformy kościoła, nie odcięcia się od polityki, ciągłe wzbogacanie się biskupów i odchodzenie od prawdziwych zasad religii.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here