Przedszkolaki odwiedziły policjantów z Lwówka Śląskiego

1
876

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lwówku Śląskim odwiedziły mundurowych w lwóweckiej komendzie. Podczas spotkania policjantka przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, zaś z technikiem kryminalistyki i dzielnicową miały okazję wcielić się w rolę policjanta.

 

 

W środę do Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim zawitali przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Lwówku Śląskim.

Tematem spotkania z najmłodszymi było bezpieczne poruszanie się po drodze oraz propagowanie właściwych zachowań, które mają wpływ na bezpieczeństwo dzieci w życiu codziennym. Już po raz kolejny w działania Policji włączył się SpongeBob Kanciastoporty – postać z kreskówki z kanału dziecięcego. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny zawierający rady dla pieszych, pasażerów oraz dla rowerzystów i odpowiedziały na zadawane pytania.

Działania policjantów nie mogą być odosobnione. Stąd apelujemy do wszystkich rodziców, aby zadbali o tzw. wychowanie komunikacyjne swoich pociech. Pamiętajmy, że dzieci są doskonałymi obserwatorami i w każdej sytuacji próbują nas naśladować. Więc jeśli my-dorośli nie stosujemy się do przepisów ruchu drogowego (nie zapinamy pasów bezpieczeństwa, przechodzimy przez drogę w miejscach niedozwolonych), trudno wymagać tego od maluchów.

Oprócz nauki był również czas na zabawę i wcielenie się w rolę policjanta. Dzieci wraz z aspirantem sztabowym Krzysztofem Królem- Technikiem Kryminalistyki, odkrywały pozostawione ślady daktyloskopijne. Natomiast na policyjnym parkingu była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą radiowozu i włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Z pamiątkami w postaci odbitek daktyloskopijnych oraz opasek odblaskowych, a także w świetnych humorach przedszkolaki opuściły mury lwóweckiej komendy.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here